piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Pogoń wygrywa przy pustych trybunach
Piłkarze Pogoni Szczecin wysoko pokonali na własnym stadionie swoją imienniczkę z Barlinka 4:0. Spotkanie rozgrywane w Wielką Sobotę zdecydowało obejrzeć się zaledwie około tysiąca osób. Kibice portowej jedenastki mogli cieszyć się z prowadzenia swojego zespołu już w drugiej minucie, wówczas to znajdujący się w polu karnym Marek Walburg świetnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomka Parzego i głową pokonał Krystiana Piwińskiego. Na drugą bramkę przyszło czekać do 25 minuty, przez ten czas na boisku działo się niewiele a oba zespołu biegały po murawie "jak za karę", nie przejawiając większych chęci do stworzenia ciekawego widowiska.
Drugie trafienie to zasługa dwójki Zawadzki - Chi-fon oraz Macieja Ropiejki. Piłkarz, który w ubiegłej rundzie reprezentował barwy Orła Trzcińsko Zdrój potwierdza, że nie na darmo był najskuteczniejszym zawodnikiem Pogoni w sparingach. Piłkarze z Barlinka pierwszą, groźniejszą akcję przeprowadzili w 30 minucie, silny strzał Gajewskiego na róg wybija Wójcik. Warto wspomnieć też o sytuacji, która miała miejsce jedenaście minut później. Wówczas strzał Chi-fona okazał się minimalnie niecelny.

Kameruńczyk był także jednym z głównych bohaterów drugiej połowy spotkania. Niezwykle waleczny, szarpał i stwarzał popłoch w szeregach gości. Na trybunach mimo słabej frekwencji, a może właśnie dzięki temu dostrzegliśmy trójkę byłych piłkarzy Pogoni Szczecin - Bartosza Ławę, Artura Bugaja i Sergio Batatę, którzy spotkanie postanowili obejrzeć z sektora numer 21. Na Twardowskiego pojawiła się również kilkunastoosobowa grupa fanów Pogoni..., ale Barlinek, którzy przez całe spotkanie dopingowali swój zespół z sektora Vip. Druga odsłona meczu była już bardziej interesująca, gra ze środka pola przesunęła się bardziej pod bramkę gości, a i częściej próby stworzenia konstruktywnych akcji kończyły się strzałem na bramkę. W 62 minucie, to jednak podopieczni Ryszarda Ostapiuka próbowali rozmontować obronę granatowo - bordowych, ta jednak nie dała się zwieść duetowi Kochan - Gajewski i nic groźnego z tego nie wynikło. Chwilę później było już 3:0. Naciskany przez zawodnika gości Cezary Przewoźniak oddaje lekki strzał, a właściwie piłka ucieka mu spod nóg i po błędzie Piwińskiego wtacza się do siatki. Wynik spotkania na 4:0 ustala Marek Kowal, który świetnie odnalazł się w polu karnym przeciwnika. W 89 minucie za pociągnięcie za koszulkę, wychodzącego w sytuacji sam na sam Jarosława Świderskiego z boiska wylatuje bohater pierwszych minut spotkania Marek Walburg. Już w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartką zostaje ukarany zawodnik gości Tomasz Muskała.

Mecz przy mizernej frekwencji, bez dumnie przechadzającego się po murawie Gryfusa i z wywieszonym na młynie transparentem ze świątecznymi życzeniami od kibiców Pogoni kończy się wysokim zwycięstwem gospodarzy.