inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Po mistrzostwach Okręgu
W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Okręgu w gimnastyce artystycznej. Udział wzięły trzy kluby Województwa Zachodniopomorskiego: Hermes Gryfino, Błękitna Szczecin oraz MKS KUSY SZCZECIN.

Była to rzadka okazja prawie jednoczesnego podziwiania gimnastyczek od niespełna 7-letnich do nawet 20-letnich. A więc rozpiętość wiekowa znaczna i zakres umiejętności oczywiście również. Jednak trzeba przyznać, że wdzięku i uroku wszystkie mają bardzo dużo, z małą przewagą właśnie tych najmniejszych dziewczynek, które poradziły sobie lepiej niż świetnie!
I tak w kategorii wiekowej - Rocznik 2000 i młodsze - startowały nasze najmłodsze cukiereczki. Wszystkie dziewczynki spisały się świetnie, a najlepiej niespełna 7-letnia Nicole Rogowska, która stanęła na 2. miejscu podium. Czwarta w tej kategorii była Wiktoria Stanek, piąta Ewelina Witkowska, a szósta Marta Frankel.
Wśród dziewczynek rocznika 1999 i mł. (w dwóch układach) całe podium należało do zawodniczek naszego Klubu. Najwyżej stanęła Kasia Iwanowska, troszkę niżej Wiktoria Różańska, a na najniższym stopniu podium Asia Szostak. Równie dobrze spisały się piąta tym razem Kasia Wójcik i siódma Wiktoria Scecewicz.
W kategorii Młodzieżowca (rocznik 1999 i młodsze) dziewczynki startowały już w trzech układach: taneczno-akrobatycznym, ze skakanką i z obręczą. Reprezentująca nasz Klub Gabrysia Woroniak nie zawiodła i zdobyła brązowy medal.
Na podium klasy III nie stanęła żadna z naszych zawodniczek, a najbliżej były Karolina Woroniak i Nicole Trigo-Moutinho, które zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce.
Wśród naszych juniorek młodszych (kl.II) najlepiej spisały się srebrna medalistka Dominika Gralewicz i brązowa - Martyna Baumgertner.

W kategorii juniorek (kl.I) pod nieobecność Oli Metzy, która startowała w tym czasie w zawodach międzynarodowych na drugim stopniu podium uplasowała się Rita Antoszewska, czwarta natomiast była Klaudia Chmielecka.
Wśród najstarszych zawodniczek - Klasy Mistrzowskiej - nasze dziewczęta nie miały sobie równych. Złoto przypadło Ewie Modzelewskiej, srebro Alicji Kędziorskiej, brąz Małgorzacie Woroniak, a najmłodsza z naszych seniorek, Wiktoria Czyżowicz była czwarta.

Na co dzień z naszymi dziewczętami trenują Panie trenerki: Małgorzata Cieślak, Magdalena Łukaszewicz i Agnieszka Chmielecka.
Minione Mistrzostwa Okręgu były potwierdzeniem, iż nasz Klub nie ma sobie równych w województwie. Na 21 miejsc na podium, nasze zawodniczki wywalczyły ich ponad połowę! A dodać należy, że zawody odbyły się w tym roku na "obcym gruncie". A jak wiadomo gospodarzom i ściany pomagają.