siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Piast lepszy od Sokoła
autor: chaseSiatkarki Piasta Szczecin zrobiły poważny krok w walce o LSK. Wygrały na własnym parkiecie z silnym zespołem, walczącym również o awans Sokołem Chorzów 3:1 (25:21, 17:25, 25:17, 27:25). Cały mecz miał dwa oblicza. W jednym dominował, pewnie grający Piast, w drugim świetnie zagrywające zawodniczki z Chorzowa, które robiły spustoszenie w szczecińskich szeregach. - Sokół ma bardzo dobrą, trudną zagrywkęmówi trener Piasta Jerzy Taczała. Widziałem dwa spotkania w ich wykonaniu i tym elementem zdobywały dużo punktów. W naszym meczu to się potwierdziło – dodaje trener.

Pierwszy set to masa prostych, niewymuszonych błędów z jednej jak i z drugiej strony, mniej ich popełnił Piast i w konsekwencji wygrał tą partie zdecydowanie. Tylko w jednym momencie Sokół zbliżył się do Piasta na jeden punkt (11:10) dzięki zagrywce Agnieszki Starzyk. Później okres dobrej gry blokiem Piasta sprawił, że szczecinianki ponownie objęły cztero punktowe prowadzenie, które utrzymały do końca seta.
autor: chaseDruga odsłona meczu, to dobra gra rozgrywającej Sokoła Weroniki Kaczmarek. Grała szybką i dokładną piłkę. Często gubiła blok szczecinianek. Piast grał ospale, popełniając w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła błędy. Zawiódł blok, zagrywka, odbiór. Skuteczność zatraciły także atakujące, które nie mogły skończyć ataku. Wprowadzenie na parkiet Dutkiewicz, Róg i Kowalskiej nie zmieniły oblicza gry.

Kinga Kasprzak w pierwszej akcji w trzecim secie, skutecznym atakiem z lewego skrzydła dała sygnał swoim koleżankom do walki. Tak jak rozpoczęła, tak i zakończyła tego seta, punktując akcję ze swojego koronnego skrzydła. Pomimo wysokiej wygranej w tej części meczu przez Piasta (25:17), pierwsza cześć seta była bardzo wyrównana. Pięć razy na tablicy wyników widniał remis. Ostatni był przy stanie 16:16 i od tamtej pory to Piast zdobywał już punkty. Świetne ataki, szczelny blok, dobre rozegranie i przyzwoity odbiór, to cechy które prezentował Piast w końcówce seta. Szczecinianki pokazały tą końcówką jakie możliwości i rezerwy drzemią w tym zespole.

Początek czwartego seta to odważne zagrywki i dobra gra blokiem Piasta. Wszystko to pozwoliło na objęcie prowadzenia 6:1. Sokół powoli i systematycznie odrabiał straty, niwelując w pewnym momencie przewagę do dwóch punktów 13:11. Od tego stanu, szczecinianki ponownie rozwinęły skrzydła i  powiększały przewagę 16:11, 18:14, 22:16. Kiedy na tablicy wyników pojawił się stan 24:20, nikt z osób obecnych na tym meczu nie przypuszczał, że będziemy świadkami prawdziwej dramaturgii. Świetna zagrywka Sandry Biernatek i strzelny blok chorzowianek sprawił, że Sokół po raz pierwszy w tym secie doprowadził do remisu 24:24. Na szczęście nasze siatkarki potrafiły przełamać złą passę. Zdobyły potrzebne dwa punkty i wygrały całe spotkanie 3:1.

PIAST: Związek, Twaróg, Bury, Rolińska, Kasprzak, Szymańska oraz Benderska (libero), Róg, Dutkiewicz, Kowalska.

SOKÓŁ: Kaczmarek, Konsek, Fedorów, Starzyk, Wysocka, Biernatek oraz Setnik (libero), Gołda.

autor: chase