Porażka sianowianek
autor: victoria sp.2 sianów W przedostatnim w tym sezonie występie na swoim boisku w I lidze kobiet piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 uległy zespołowi KS Unifreeze Górzno 1:2. Do przerwy sianowianki prowadziły 1:0 po pięknym strzale Karoliny Struszczyk z rzutu wolnego z 35 metrów. W meczu 16 kolejki od początku lepiej spisywały się piłkarki z Górzna, które były lepiej przygotowane kondycyjnie. Mogły nawet w 35 minucie strzelić gola, ale nie trafiły do bramki.
Sianowianki po strzeleniu bramki złapały wiatr w żagle i niewiele brakowało aby strzeliły drugiego gola, ale nie wykorzystały dogodnych sytuacji w 40, 42 i 45 minucie.

Niestety dobrej postawy z końcówki pierwszej połowy sianowianki nie przeniosły na drugą połowę. A wręcz przeciwnie już w 50 minucie straciły bramkę po dryblingu i strzale z bliska Weroniki Hossa. W 61 minucie sianowianki przegrywały 1:2 po rozegranym rzucie rożnym i strzale z bliska Klaudii Szymczak.
Przed meczem trenerzy Victorii SP 2 Sianów Jędrzej Bielecki i Marian Kuna oraz kierownik zespołu Jacenty Życiński po cichu liczyli na 3 punkty. Niestety jak stwierdzili później ich marzenia były oparte na mrzonkach. Słaba frekwencja na treningach miała przełożenie na grę sianowianek. Były one gorzej przygotowane motorycznie i pomimo, że można było ten mecz wygrać to jednak rywalki zasłużyły na wygraną. Tą porażką Victoria SP 2 Sianów w dużym stopniu przybliżyła się do spadku do II ligi. Następne spotkanie sianowianki rozegrają z trzecim w tabeli I ligi zespołem Medyka II Konin 21 maja 206 o godz. 16.00 w Koninie.

W meczu z Inifreeze wystapiły: Małgorzata Chwastek, Paulina Buszowiecka, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Izabela Pawłowska (70 Wiktoria Tomaszewska), Katarzyna Pietras, Nikola Wodarczyk, Karolina Wieczorek, Klaudia Saganowska, Paulina Trzeciak, Malwina Grzelak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów