Wygrana z Arką
autor: EBP Pogoń Szczecin Juniorzy młodsi dorzucili kolejne zwycięstwo do puli meczów w Lidze Makroregionalnej. Tym razem - na koronie stadionu - pokonali 4:2 Arkę Gdynia, a podopieczni Piotra Łęczyńskiego zdobywali piękne trafienia.

Worek z bramkami rozwiązał lider klasyfikacji strzelców - Aron Stasiak (na zdjęciu). Napastnik przyjął piłkę zagraną przez Błażeja Starzyckiego i z 20. metra huknął tuż pod poprzeczkę. Jeśli ktoś myślał, że to był koniec pięknych bramek na Karłowicza, to był w dużym błędzie.

Chwilę później bliski gola był Maciej Żurawski, lecz futbolówka po jego uderzeniu minęła nieznacznie słupek. Szczęście dopisało mu po kilku minutach. Pomocnik dostał podanie od Jana Imiołka i technicznym strzałem z 20. metra umieścił piłkę w okienku. Z kolei na 3:0 równie ładnym trafieniem popisał się Szymon Jopek.

Młodzi Portowcy w doliczonym czasie pierwszej połowy postawili kropkę nad 'i'. Dośrodkowanie Stanisława Wawrzynowicza na gola zamienił Stasiak. Napastnik dostawił głowę, a piłka zatrzepotała w sieci.

Po przerwie bliski wpisania się do protokołu był Imiołek. Jego uderzenie z rzutu wolnego z trudem sparował do boku bramkarz, a futbolówka - po dobitce Stasiaka - odbiła się od poprzeczki.

Podopieczni Łęczyńskiego w drugiej części spotkania nie zdobyli gola, ale za to dwoma bramkami popisali się gdynianie. Najpierw w 68. minucie Dawid Sarnowski wyszedł sam na sam z Danielem Kusztanem. Nasz golkiper przy interwencji dotknął piłki, jednak ta i tak znalazła się w siatce. Z kolei tuż przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Mateusz Klecha. Młodzi Portowcy również mieli szanse. Najdogodniejszą miał Dominik Andrzejewski, który próbował lobować, ale... nieznacznie się pomylił.

Przewaga Pogoni nad trzecią w tabeli - Lechią Gdańsk - wynosi siedem punktów. Z kolei do lidera Lecha Poznań traci pięć oczek. W następnej kolejce ruszamy z rewanżami, a młodzi Portowcy zagrają w Koninie z Górnikiem.

1:0 - Aron Stasiak - 17'
2:0 - Maciej Żurawski - 31'
3:0 - Szymon Jopek - 33'
4:0 - Aron Stasiak - 40'
4:1 - Dawid Sarnowski - 68'
4:2 - Mateusz Klecha - 80'

Pogoń Szczecin: Daniel Kusztan - Jakub Paprzycki, Hubert Sadowski, Wojciech Błyszko, Stanisław Wawrzynowicz - Jan Imiołek, Szymon Jopek (66' Dominik Wasilewski), Maciej Żurawski (59' Michał Graczyk), Błażej Starzycki (62' Bartosz Boniecki), Adrian Benedyczak (52' Daniel Stadie) - Aron Stasiak (72' Dominik Andrzejewski).
�r�d�o: pogonszczecin.pl

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych (2015/2016)