Juniorzy Łęczyńskiego zagrają z Lechem
Przed juniorami młodszymi Pogoni Szczecin najważniejszy mecz w tej rundzie Ligi Makroregionalnej. Podopieczni Piotra Łęczyńskiego zagrają z liderem - Lechem Poznań.

Po ostatnim remisie z Zawiszą Bydgoszcz, młodzi Portowcy tracą dwa punkty do miejsca premiowanego awansem. Po trzech wiosennych kolejkach - i trzech zwycięstwach - juniorzy młodsi zajmowali fotel lidera. Pokonali kolejno: Górnik Konin (4:1), Chemik Bydgoszcz (4:0) i Bałtyk Koszalin (4:0). Poznanianie mieli ten sam dorobek punktowy, ale gorszy bilans bramkowy.
W ostatniej kolejce młodzi Portowcy znów pojechali do Bydgoszczy. Tym razem walczyli z Zawiszą, z którym zremisowali 1:1. Spotkanie dobrze się rozpoczęło dla gospodarzy. Objęli prowadzenie po golu Oskara Fursta. Podopieczni Łęczyńskiego wyrównali tuż przed ostatnim gwizdkiem, a na listę strzelców wpisał się Szymon Jopek.

Lech zajmuje fotel lidera z kompletem zwycięstw. Wyższość poznanian musieli uznać: Bałtyk Koszalin (3:0), Zawisza Bydgoszcz (6:1), Arka Gdynia (2:0) oraz Lechia Gdańsk (1:0). Gdańszczanie do przerwy remisowali, ale w 45. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobył Serafin Szota.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. W Szczecinie lepszy okazał się Lech, który wygrał 4:2. Dwoma golami popisał się Mateusz Bartkowiak. Z kolei dla Pogoni bramki strzelali Adrian Benedyczak oraz Dominik Andrzejewski. Łęczyński będzie mógł liczyć na wsparcie z juniorów starszych trenera Pawła Crettiego.
�r�d�o: pogonszczecin.pl

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych (2015/2016)