Górnik Konin pokonany
autor: EBP Pogoń Szczecin Pierwszy mecz w Lidze Makroregionalnej i pierwsze zwycięstwo. Juniorzy młodsi trenera Piotra Łęczyńskiego wygrali 4:1 z Górnikiem Konin po trafieniach: Arona Stasiaka (dwukrotnie), Huberta Sadowskiego i Szymona Jopka.

Młodzi Portowcy mieli przewagę od początku meczu głównie dzięki zdominowaniu środka pola. Często przy piłce byli Bartosz Boniecki oraz Maciej Żurawski. Na tym korzystał Aron Stasiak (na zdjęciu), który w pierwszej połowie - po wcześniejszym uderzeniu Żurawskiego - wpakował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą również zdobył gola, ale sędzia odgwizdał spalonego.
W pierwszej połowie juniorzy młodsi byli lepszą drużyną, o czym świadczyły strzały m.in. Bonieckiego czy Adriana Benedyczaka. Z kolei wspominany już Żurawski w 17. minucie trafił piłką w poprzeczkę.

Po przerwie podopieczni Łęczyńskiego rozpoczęli z lekką zadyszką, co wykorzystali goście z Konina. Po serii groźnych rzutów rożnych - podczas których wykazywał się Daniel Kusztan - doprowadzili do wyrównania. Piotr Radoszewski zdecydował się na uderzenie z 25. metra. Piłka odbiła się od Dominika Andrzejewskiego i wpadła do bramki.

To było ostrzeżenie, którego młodzi Portowcy nie zlekceważyli i przed końcowym gwizdkiem sędziego ustrzelili trzy trafienia. Gola na 2:1 zdobył Hubert Sadowski po uderzeniu głową. Chwilę później Stanisław Wawrzynowicz został powalony w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan - Szymon Jopek.

Ostatnie słowo należało do tego, który rozpoczął strzelanie na Witkiewicza. Po dośrodkowaniu Jana Imiołka, najprzytomniej w piątce zachował się Stasiak i wpakował futbolówkę do siatki.

1:0 - Aron Stasiak - 24'
1:1 - Piotr Radoszewski - 53'
2:1 - Hubert Sadowski - 71'
3:1 - Szymon Jopek - 74'
4:1 - Aron Stasiak - 80'

Pogoń Szczecin: Daniel Kusztan - Jakub Paprzycki (77' Kacper Plebańczyk), Szymon Jopek, Hubert Sadowski, Daniel Rotengruber (57' Błażej Starzycki) - Bartosz Boniecki (79' Bartosz Boniecki), Maciej Żurawski (68' Michał Graczyk), Stanisław Wawrzynowicz, Adrian Benedyczak (62' Jan Imiołek), Dominik Nowakowski (41' Dominik Andrzejewski) - Aron Stasiak.
�r�d�o: pogonszczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213

Liga Makroregionalna Juniorów Młodszych (2015/2016)