Punkty jadą do Gdańska
autor: paulinusNiestety piłkarkom Olimpii Szczecin nie udało się zdobyć kolejnych punktów. Podopieczne Natalii Niewolnej, walczące o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, uległy Sztormowi AWFiS Gdańsk 0:1. Jedyna bramka w spotkaniu padła w 61 minucie a szczęśliwą strzelczynią była Karolina Wierzbicka. Na szczęście dla szczecinianek przegrane odnotowały również zespoły GOSIrek Piaseczno i AZS Biała Podlaska, z którymi Olimpijkom najprawdopodobniej przyjdzie walczyć o pozostanie w Ekstralidze. Jutro swój mecz rozgrywa KKP Bydgoszcz. Do końca zasadniczej rundy rozgrywek zostały dwie kolejki.
Olimpia, w której szeregach zabrakło kontuzjowanej Roksany Ratajczyk, rozpoczęła dobrze. Już w trzeciej minucie wynik otworzyć mogła Katarzyna Tarnowska, jednak trafiła w boczną siatkę. Około dziesiątej minuty piłkarki z Gdańska zdominowały gospodynie w ich polu karnym, ale trzy rzuty rożne bite raz za razem nie przełożyły się na żadne zagrożenie. W 22 minucie przed swoją szansą stanęła Magdalena Szwed. 'Szwedka' wyskoczyła najwyżej do piłki bitej z rogu przez Michalską, ale futbolówka minęła słupek. Pięć minut później groźną kontrę przeprowadziły rywalki, jednak strzał głową był niecelny.
Szczecinianki, niesione dopingiem z trybun ambitnie walczyły, ale nie potrafiły zmienić rezultatu.

Po przerwie Sztorm wyszedł na boisko bardziej zmotywowany i w 61 minucie Karolina Wierzbicka pokonała Beatę Watychowicz. Z minuty na minutę zespół gości zaczął coraz bardziej dominować na boisku. Dziesięć minut później zrobiło się gorąco pod bramką gospodyń, ale strzał rywalek był niecelny. Na kwadrans przed końcem zaskoczyć Kołacz próbowała Natalia Niewolna, jednak piłka bita z dystansu wpadła wprost w ręce bramkarki. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem kapitalną interwencją w sytuacji sam na sam popisała się Watychowicz, by po chwili znów uratować swoją drużyną przed stratą kolejnej bramki.

Kolejne spotkanie Olimpia Szczecin rozegra za tydzień w Wałbrzychu.

Olimpia: Watychowicz - Preś, Szwed, Kędzierska, Tarnowska (Szymaszek 52’), Lachman (Semczyszyn 81’), Falborska, Trzcińska, Michalska, Niewolna, Tokarska

Sztorm: Kołacz - A. Bużan, K. Bużan, Kamińska (Kopińska 80’), Sirant, Słowińska, Słowy, Świętoniowska, Wierzbicka (Cywińska 90’), Zańko, Zawadzka