Wysoka porażka sianowianek
autor: victoria sp.2 sianówPo dwóch dobrych meczach wyjazdowych piłkarkom sianowskiej Victorii SP 2 trafiła się zadyszka. Sianowianki przegrały wysoko swoje bodajże najważniejsze spotkanie rundy wiosennej z Polonią Poznań 0:5. Był to mecz można powiedzieć za 6 punktów. W wypadku wygranej sianowianki oddaliłyby się na cztery punkty Polonii. Niestety przegrały i są dwa punkty za poznańską drużyną a na dodatek w strefie spadkowej. Początek spotkania nie zapowiadał klęski sianowianek.
Już w 10 minucie bardzo dobrą sytuacji nie wykorzystuje Malwina Grzelak, która trafia tylko w słupek. W 11 minucie doskonałą okazję do strzelenia bramki marnuje Laura Krupienko. W 19 minucie groźnie kontratakują poznanianki, ale strzelają obok bramki. W 22 minucie Ewelina Zalaszewska uzyskuje prowadzenia dla Polonii i od tej pory uskrzydlone piłkarki z Poznania spisują się coraz lepiej a w 27 minucie bardzo aktywna Alicja Busza podwyższa na 2:0. W 40 minucie znów próbkę swoich dużych umiejętności i sporej szybkości pokazuje Alicja Busza, co owocuje kolejnym trafieniem. Od tej pory poznanianki dyktują warunki gry. Są lepsze i stwarzają groźne akcje. Sianowianki odgryzają się ale są nieskuteczne. W 50 i 57 minucie sianowianki mogą strzelić bramki, ale Malwina Grzelak ma źle ustawione celowniki. W 70 minucie po centrze z lewej strony Alicja Zając z bliska strzela głowa czwartą bramkę. W 90 minucie Alicja Busza ustala wynik spotkania na 5:0 dla Polonii. Jeszcze w tej samej minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Malwiny Grzelak strzela Agnieszka Pencherkiewicz i spotkanie kończy się niespodziewaną wysoka porażką Victorii SP 2.

Trener Jędrzej Bielecki po zakończeniu spotkania pogratulował drużynie Polonii zasłużonego zwycięstwa. Stwierdził, że jego piłkarki miały dziś słabszy dzień i mimo, że się starały to były po prostu słabsze piłkarsko i wolniejsze od poznańskich zawodniczek. Porażka bardzo boli, ale wierzy, że dziewczyny się nie poddadzą i będą ambitnie walczyć do końca rozgrywek.

W drużynie trenerów Jędrzeja Bieleckiego i Mariana Kuny zagrały: Małgorzata Chwastek, Paulina Buszowiecka, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Izabela Pawłowska, Natalia Krupienko, Nikola Wodarczyk (77 Alicja Wojciechowska), Karolina Wieczorek, Laura Krupienko, Monika Żak (46 Katarzyna Pietras), Paulina Trzeciak (77 Wiktoria Tomaszewska) i Malwina Grzelak.

Następne spotkanie sianowianki zagrają w Warszawie z MUKS Praga siódmego maja o godz. 12.00.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów