Duma Skolwina ogrywa Błękitnych Stargard
autor: Ka KwadratW ostatnim meczu sparingowym przed wyjazdem na obóz przygotowawczy Świt Skolwin zwyciężył w Stargardzie Błękitnych 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Marcin Krystek, czyli najskuteczniejszy snajper Świtu w rozgrywkach ligowych.

W pierwszej części spotkania to jednak gospodarze stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji do pokonania Marcina Kaczmarczyka, lecz ten nie dał się zaskoczyć i kilkakrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Szczególnie aktywni w zespole ze Stargardu był Wojciech Fadecki oraz duet napastników. Świt również kilka razy zagroził bramce Ufnala, ale nie na tyle poważnie, aby otworzyć wynik rywalizacji.

Po zmianie stron początkowo również przeważali II-ligowcy, lecz z biegiem czasu inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy dzięki kapitalnym podaniom otwierającym Adama Ładziaka („Dziecka z 7-ką na plecach” jak określił go trener Piskorz) raz za razem atakowali bramkę rywali. Po jednej z takich akcji, Kamil Adamczyk dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam Marcin Krystek zrobił to co potrafi najlepiej i ładnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i Świtowcy mogli zapisać w swoim dorobku kolejne zwycięstwo w zimowym meczu kontrolnym, lecz tym razem ogrywając renomowanego rywala.

Błękitni Stargard - Świt Skolwin 0:1(0:0)
bramka: M.Krystek 78'

Świt I połowa: Marcin Kaczmarczyk - Michał Kołodziejski, Adrian Kronkowski, zawodnik testowany, Jarosław Jóźwiak - Oskar Szczepanik, Grzegorz Szczepanik, Ernest Graś, Kamil Walków - Konrad Prawucki, Marcin Krystek (30’ Adam Ładziak).

Świt II połowa: Marcin Kaczmarczyk (60’ Artur Dąbrowski) - Vladyslav Kudryavtsev, zawodnik testowany, Karol Izdebski, Patryk Janczak - Mateusz Klakla, zawodnik testowany, Adam Ładziak, Łukasz Rdzeń - Kamil Adamczyk - Marcin Krystek.

Błękitni: Ufnal, Siwek (Baszak 62'), Jasitczak, Pustelnik, Baranowski, Więcek (Wiśniewski 46') Fadecki (Zdunek 46'), Lisowski (Szymusik 75'), Kazimierowicz (bednarski 46'), Flis (Okuszko 46' ), Magnuski ( Gajda 46'. Siwek 75').

Świt:
I połowa: Marcin Kaczmarczyk – Michał Kołodziejski, Adrian Kronkowski, zawodnik testowany, Jarosław Jóźwiak – Oskar Szczepanik, Grzegorz Szczepanik, Ernest Graś, Kamil Walków - Konrad Prawucki, Marcin Krystek (30’ Adam Ładziak).
II połowa: Marcin Kaczmarczyk (60’ Artur Dąbrowski) – Vladyslav Kudryavtsev, zawodnik testowany, Karol Izdebski, Patryk Janczak – Mateusz Klakla, zawodnik testowany, Adam Ładziak, Łukasz Rdzeń - Kamil Adamczyk – Marcin Krystek.

Dane pomogli uzupełnić: pszczolek, adrian7 - dziękujemy

Duma Skolwina ogrywa Błękitnych Stargard (Swit1952)