Sparing na zero
autor: kbBłękitni Stargard zremisowali z Vinetą Wolin 0:0. Co ciekawe mimo, że obie drużyny dzieli jedna klasa rozgrywkowa - to na boisku nie było tego widać.
Obie ekipy stworzyły sobie kilka doskonałych sytuacji do zdobycia gola, ale zazwyczaj brakowało precyzji przy oddawaniu strzałów. W pierwszej połowie najbliżej pokonania bramkarza był Jakub Okuszko, ale przegrał pojedynek ‘jeden na jeden’ z Oskarem Rechtziegelem. Na drugą połowę Vineta wyszła w tym samym składzie, a w barwach Błękitnych zobaczyliśmy aż dziewięciu nowych zawodników. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Nadal akcje toczyły się głownie w środkowej części boiska. Najlepszą sytuację dla Vinety w drugich 45 minutach gry zmarnował Kacper Wittbrodt, po prostopadłym podaniu Bartosza Ławy. Popularny „WiBi” przegrał pojedynek z nowym bramkarzem stargardzkiego klubu - Przemysławem Wróblem.
Zresztą oprócz niego Błękitni zakontraktowali także trzech innych zawodników: środkowego pomocnika Pawła Lisowskiego, stopera Arkadiusza Jasitczaka oraz lewego pomocnika Tomasza Kamińskiego. Wydaje się jednak, że największym wzmocnieniem zespołu w rundzie wiosennej będzie powrót kontuzjowanych: Wawszczyka, Gutowskiego, Wojtasiaka czy Fadeckiego. Ten ostatni zagrał już nawet w sparingu z Vinetą. Mimo, że na boisku przebywał zaledwie kilkanaście minut stworzył dwie groźne akcje. Przy jednej nawet grający II trener - Jarosław Piskorz zdobył bramkę, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Z wyniku 0:0 bardziej zadowolona może być Vineta, która przyjechała do Stargardu w okrojonym składzie i to bez napastnika Adama Nagórskiego, który przebywa obecnie z Pogonią Szczecin w Turcji. Warto także odnotować, że w tym pojedynku kontuzjowany został obrońca Dawid Jeż. Najbliższą grę kontrolną Vineta zagra trzeciego lutego w Torgelow.

Błękitni Stargard po sparingu udali się na obóz do Bornego Sulinowa. Następny sparing zagrają już w niedzielę w Złocieńcu, a przeciwnikiem będzie MKP Szczecinek.

Skład Błękitnych w I połowie: Ufnal, Pustelnik, Jasitczak, Szymusik, Siwek, Zdunek, Więcek, Lisowski, Flis, Okuszko, Wiśniewski. Skład Błękitnych w II połowie: Wróbel, Pustelnik, Baranowski, Baszak, Kamiński, Magnuski, Bednarski, Kazimierowicz, Wiśniewski (Fadecki), Gajda, Inczewski (Piskorz).
Skład Vinety: Rechtziegel - Skorb, Jeż (Wydmuszek), Niewiada, test. - Wittbrodt, test, Ława, Adamczak, Kacperek (Gałecki) - Pogorzleczyk.

relacjďż˝ dodaďż˝: krab

Sparingi ()
Błękitni Stargard Vineta Wolin
0 0
29-01-2016 16:30
miejsce: Stargard dodaj video
Skład Błękitnych w I połowie: Ufnal, Pustelnik, Jasitczak, Szymusik, Siwek, Zdunek, Więcek, Lisowski, Flis, Okuszko, Wiśniewski.
Skład Błękitnych w II połowie: Wróbel, Pustelnik, Baranowski, Baszak, Kamiński, Magnuski, Bednarski, Kazimierowicz, Wiśniewski (Fadecki), Gajda, Inczewski (Piskorz).

Dane pomogli uzupełnić: royal447, krab - dziękujemy