Świt ogrywa ligowego rywala
autor: switTegoroczny sparing nr 3, zawodnicy Świtu Skolwin rozstrzygnęli ponownie na swoją korzyść. Podopieczni duetu Maliński-Jabłonowski zwyciężyli 3:2 innego III-ligowca - zespół Drawy Drawsko Pomorskie.
Ofensywnie usposobieni Skolwinianie przeważali od pierwszych minut pojedynku, zamykając praktycznie rywali na ich połowie boiska. Efektem tego było kolejne tegoroczne trafienie, będącego w wyśmienitej formie Konrada Prawuckiego. Świtowcy dominowali i stwarzali stuprocentowe okazje do zdobycia bramek, jednak wykończenie akcji pozostawiało wiele do życzenia, za co słusznie pretensje do swojego zespołu mieli trenerzy Świtu. Tym bardziej, że nieskuteczność zemściła się tuż przed przerwą, kiedy to goście wyrównali po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego.
Kilka minut po zmianie stron Duma Skolwina wyszła ponownie na prowadzenie, tym razem skutecznie rzut wolny egzekwował Kamil Adamczyk. Trzeciego gola dla ekipy z północnego Szczecina zdobył kwadrans przed końcem meczu jej najskuteczniejszy snajper w rozgrywkach ligowych - Marcin Krystek, który wykorzystał dogranie z bocznego sektora boiska. Zawodnicy Łukasza Woźniaka odpowiedzieli trafieniem po akcji w bocznym sektorze boiska, jednak była to ostatnia bramka, którą zobaczyli kibice w tym meczu.

Świt zwyciężył zasłużenie, jednak losy meczu powinny być rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. Kolejny mecz kontrolny Skolwinianie rozegrają już w środę, kiedy to o godzinie 18.15 na boisku przy ulicy Witkiewicza ich rywalem będzie Stal Szczecin, czyli trzeci zespół Szczecińskiej Klasy Okręgowej.

Świt Skolwin - Drawa Drawsko Pomorskie 3:2 (1:1)

K.Prawucki 29’, K.Adamczyk 53’, M.Krystek 75’ (Świt), 43’ i 82’ (Drawa)

Świt skład wyjściowy: zawodnik testowany - Hubert Kotus, zawodnik testowany, Adrian Kronkowski, Jarosław Jóźwiak - zawodnik testowany, Oskar Szczepanik, Mateusz Klakla, Krzyszto Filipowicz, zawodnik testowany - Konrad Prawucki.
�r�d�o: facebook.com/oks.swit/

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952

Sparingi ()
Świt Szczecin Drawa Drawsko Pom.
3 2
23-01-2016
Bramki: K.Prawucki 29’, K.Adamczyk 53’, M.Krystek 75’ (Świt), 43’ i 82’ (Drawa) dodaj video
Świt skład wyjściowy: zawodnik testowany – Hubert Kotus, zawodnik testowany, Adrian Kronkowski, Jarosław Jóźwiak – zawodnik testowany, Oskar Szczepanik, Mateusz Klakla, Krzyszto Filipowicz, zawodnik testowany – Konrad Prawucki.

Dane pomógł uzupełnić: krab - dziękujemy