Przygotowania trwają
autor: P. SkibaSpecyficzne warunki do gry w piłkę mieli dzisiaj piłkarze Pogoni Szczecin i Mewy Resko, którzy w Pobierowie zagrali spotkanie sparingowe. Z jednej strony świecące ostro słońce, z drugiej zmrożone boisko, które szczególnie w bocznych sektorach mogło być bardzo niebezpieczne dla zawodników. W trakcie meczu nie brakowało poślizgnięć i upadków. Podopieczni Czesława Michniewicza, którzy nie wystąpili w najsilniejszym składzie pokonali zespół z Reska 4:0. W ekipie Granatowo - Bordowych zabrakło Rafała Murawskiego, Jarosława Fojuta czy Adama Frączczaka oraz nowego nabytku Pogoni - Adam Gyurcso.
Po wysokiej wygranej Portowców w pierwszym spotkaniu sparingowym z Arkonią kibice, którzy licznie stawili się na boisku w Pobierowie oczekiwali równie dużej ilości bramek w tym meczu.

Wynik otworzył Patryk Paczuk, który dotychczas występował w rezerwach Pogoni. Kapitalnie rozegrał piłkę z Łukaszem Zwolińskim i skierował ją do siatki. Rezultat podwyższył Dwaliszwili, który wykorzystał podanie Miłosza Przybeckiego. Po zmianie stron do bramki rywali w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił testowany Adam Nagórski (Vineta Wolin), a kilka minut przed końcem wynik ustalił Jakub Czerwiński, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym. W zespole gości wystąpił Dariusz Adamczuk a na ławce rezerwowych był Wojciech Tomasiewicz, również były piłkarz Pogoni.

Po zakończeniu spotkania na łowy ruszyli zbieracze autografów i fotek z piłkarzami. Portowcy cierpliwie pozowali do zdjęć i podpisywali podstawiane koszulki, karteczki i inne gadżety. Meczem z Mewą Resko piłkarze Pogoni zakończyli pierwsze zgrupowanie przed rundą wiosenną.

Pogoń Szczecin - Mewa Resko 4:0 (2:0)
1:0 Patryk Paczuk 11'
2:0 Wladimer Dwaliszwili 37'
3:0 Adam Nagórski 70'
4:0 Jakub Czerwiński 90'

Pogoń:
I POŁOWA: Bartosz Piotrowski - Błażej Chouwer, Sebastian Murawski, Michał Stańczyk, Karol Danielak - Miłosz Przybecki, Konrad Bartoszewicz, Dawid Kort, Patryk Paczuk - Vladimer Dvalishvili, Łukasz Zwoliński.

II POŁOWA: Adrian Henger - Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Mateusz Matras, Mateusz Lewandowski - Marcin Listkowski, Jakub Piotrowski, Takafumi Akahoshi, Michał Walski, Ricardo Nunes - Adam Nagórski.

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus