Rezerwy Pogoni jadą do Drawska Pomorskiego
W sobotę, 7 maja o 15:00 w Drawsku Pomorskim rozpocznie się pojedynek pomiędzy Drawą a Pogonią II Szczecin.

Szczecinianie nadal walczą o pozostanie w III lidze. Nad będącą w strefie spadkowej Kaszubią mają przewagę pięciu punktów. Rywal podopiecznych trenera Sikory znajduję się pozycję od nich niżej. - Musimy mieć w najbliższych tygodniach takie podejście, jak w ostatnich starciach. W Kościerzynie przegraliśmy, ale nie zagraliśmy źle. Jednak wróciliśmy do Szczecina bez zdobyczy. Każdy mecz będzie teraz ważny. - powiedział dla pogonszczecin.pl trener rezerw Portowców. Drawszczanie po ostatnich trzech spotkaniach zainkasowali na swoje konto siedem oczek.
Ciekawostką jest, że bramkarzem Drawy jest trener Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin, Grzegorz Otocki. - Toczymy małe walki psychologiczne pomiędzy treningami. Jednak to nie ma nic wspólnego z tym, co wydarzy się na boisku. - dodaje trener Sikora.

Zespół ze Szczecina będzie walczył o pełną pulę, a jak pokazuje statystyka ostatnie pięć kolejek zakończyło się czterema wygranymi Pogoni II. - Byliśmy lepsi - powiedział Sikora. - Nie tylko pod względem piłkarskim, ale również prowadzenia gry czy ilości stworzonych sytuacji. Również motorycznie pokazaliśmy, że jesteśmy silni. Ostatnio zdobyliśmy gole w drugiej połowie, co jest dowodem na to, że zespół dobrze pracuje.

W III lidze wystąpi kapitan juniorów starszych Patryk Adamczuk, oraz zawodnicy z pierwszego zespołu Pogoni, którzy nie będą w meczowej osiemnastce na niedzielny pojedynek z Zagłębiem Lubin.

1:3 - Seiya Kitano - 90'
W 75. minucie Kacper Stukonis nie wykorzystał rzutu karnego. Adrian Henger obronił
Pogoń II Szczecin: Adrian Henger - Błażej Chouwer, Sebastian Murawski, Michał Stańczyk, Filip Łaźniowski (46' Szymon Waleński) - Patryk Paczuk, Robert Obst (69' Szymon Kapelusz), Michał Walski, Dawid Zieliński (81' Konrad Bartoszewicz), Rafał Maćkowski (65' Seiya Kitano) - Damian Kowalczyk

sędzia: Martynowicz A., Smolnik A., Pawlisiak K.,

Dane pomogli uzupełnić: kanio2, Villa, Bengoro - dziękujemy