Trzeci mecz w 2016 i trzecia porażka 2:3
autor: Z3Gwardia Koszalin przegrała kolejne spotkanie w Trzeciej Lidze. W Wielką Sobotę podopieczni Łukasza Drożdżala przegrali 2:3 z wiceliderem rozgrywek Winetą Wolin. Spotkanie rozegrano w Kamieniu Pomorskim.

Koszalinianie w 2016 roku rozegrali już trzy spotkania ligowe i wszystkie trzy przegrali takim samym wynikiem 2:3. Najpierw z Bałtykiem Gdynia, następnie z GKS-em Przodkowo i teraz z Vinetą Wolin.

Gwardia w spotkaniu z Vinetą dwukrotnie prowadziła, ale rywal w drugiej połowie był zespołem skuteczniejszym. Pierwszy gol padł w 27 minucie, a jego autorem był Norbert Dondera. Jeszcze w pierwszej połowie w 36 minucie do wyrównania doprowadził Kajetan Pogorzelczyk.

Po zmianie stron ponownie pierwsi trafili Gwardziści, tym razem Robert Ziętarski w 55 minucie pokonał bramkarza Vinety. Wicelider rozgrywek w ostatnich 20 minutach zaczął grać niezwykle skutecznie. W 68 minucie Kajetan Pogorzelczyk doprowadził po raz drugi do wyrównania, a kwadrans przed końcem Adam Nagórski zapewnił Vinecie zwycięstwo.

Gwardia grała ponownie ambitnie i niezwykle skutecznie w ataku. Niestety, również i w tym meczu defensywie koszalińskiej przydarzyły się błędy, które kosztowały utratę cennych punktów w walce o utrzymanie w trzeciej lidze.

[b]Vineta Wolin - Gwardia Koszalin 2:2[/br] (1:1)
miejsce: Kamień Pomorski

0:1 - 27' - Norbert Dondera
1:1 - 36' - Kajetan Pogorzelczyk
1:2 - 55' - Robert Ziętarski
2:2 - 68' - Kajetan Pogorzelczyk
3:2 - 75' - Adam Nagórski
ďż˝rďż˝dďż˝o: inf. własna