Remis rezerw Pogoni w lidze
autor: Krzysztof Cichomski Rezerwy Pogoni Szczecin zremisowały 1:1 z Gryfem Słupsk w pierwszym pojedynku rozegranym w rundzie wiosennej III Ligi Bałtyckiej.

Sobotni pojedynek rozpoczął się dobrze dla szczecinian. Objęli oni prowadzenie w 15. minucie po rzucie karnym egzekwowanym przez Michała Walskiego. Jedenastka została podyktowana po faula na Patryku Paczuku. Podopieczni Pawła Sikory mieli szanse na kolejne trafienie, Maćkowski zagrał do Korta, ale jego strzał wybronił Michał Kędzia. Szansę na bramkę miał Paczuk, ale piłka zamiast do bramki poszybowała nad poprzeczką. W 36. minucie podopieczni Pawła Sikory mieli kolejną sytuację, Matynia zagrał do Korta, który niestety był na pozycji spalonej.
Słupszczanie 4. minuty po przerwie doprowadzili do remisu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Karol Świdziński . Po tej bramce goście zaczęli grać bardzo defensywnie. W 54. minucie Walski technicznie uderzył na bramkę, jednak jego strzał odbił Kędzia. Swoją szansę na gola miał Seiya Kitano, niestety zamiast do siatki trafił w Kapelusza. Ostatecznie rezerwy Pogoni Szczecin zremisowały w pierwszym pojedynku rundy wiosennej III Ligi Bałtyckiej. W następnej kolejce, która rozegrana będzie w Wielką Sobotę Portowcy w Pelplinie zmierzą się z Wierzycą.

1:0 - Michał Walski (k.) - 15'
1:1 - Karol Świdziński - 49'

Żółta kartka: Damian Tofil (87').

Pogoń II Szczecin: Bartosz Piotrowski - Błażej Chouwer, Jakub Kuzko, Michał Stańczyk, Hubert Matynia - Michał Walski (87' Konrad Bartoszewicz), Robert Obst - Rafał Maćkowski (68' Dawid Zieliński), Dawid Kort (46' Seiya Kitano), Patryk Paczuk - Damian Kowalczyk (62' Szymon Kapelusz)

Gryf: Kędzia - S.Schulz, Bobrowski, Rutkowski, K.Oblizajek, Dąbrowski (46 A.Kalinowski), Świdziński, Tofil (85 D.Mikulski), Ślusarz, Solczak, Terefenko (46 Dworacki)

1:1 49’ (głową) Karol Świdziński
Pogoń II: Bartosz Piotrowski - Błażej Chouwer, Jakub Kuzko, Michał Stańczyk, Hubert Matynia - Michał Walski (87' Konrad Bartoszewicz), Robert Obst - Rafał Maćkowski (68' Dawid Zieliński), Dawid Kort (46' Seiya Kitano), Patryk Paczuk - Damian Kowalczyk (62' Szymon Kapelusz)

Gryf: Kędzia - Sz. Schulz, Bobrowski, Rutkowski, K. Oblizajek, Dąbrowski (46’ A. Kalinowski), Świdziński, Tofil (85’ D. Mikulski), Ślusarz, Solczak, Terefenko (46’ Dworacki)

Żółta kartka: Tofil (Gryf) sędzia: Jacek Leske (Świdwin) - Sebastian Basiejko, Wojciech Leske

Dane pomogli uzupełnić: damianek2311, KolekcjaBilety, slupszczanin - dziękujemy