Bushikan znowu z medalami międzynarodowych aren
W ubiegły weekend karatecy Bushikanu Szczecin rywalizowali w tym samym czasie w dwóch miejscach - Cluj Napoce (Rumunia) i Berlinie (Niemcy).
W tym pierwszym odbył się jeden z najbardziej prestiżowych turniejów świata Karate - Europejski Puchar Mistrzów WUKF. Wzięło w nim udział 737 zawodników z 18 krajów: Anglii, Węgier, Włoch, Niemiec, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Czech, Słowacji, Irlandii, Belgii, Danii, Szkocji, Irlandii Północnej, Polski, Ukrainy, USA, Egiptu i Rumunii. Wydarzenie to zostało rozegrane na 8 matach w nowo wybudowanej Hali Sportowo-Widowiskowej w Cluj Napoce (Rumunia). Wśród elitarnego grona najlepszych karateków globu znalazła się dwójka zawodników Bushikanu Szczecin - Małgorzata Cichocka i Paweł Bombolewski, którzy przywieźli z Rumunii 2 brązowe medale (Cichocka w kata kadetek, Bombolewski w kumite seniorów).
Ta pierwsza miała okazję zaprezentowania w Rumunii aż czterech kata, a jej występ potwierdził bardzo dobrą dyspozycję, wypracowaną w ciężkim okresie przygotowawczym. Cichocka zostawiła w tyle 15 zawodniczek, ulegając jedynie Adinie Seitz z Rumunii (brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Świata UWK w Słowenii) oraz znakomitej Amerykance Asii Yu-Robinson. Małgorzata Cichocka była także blisko medalowej pozycji w kumite kadetek (ostatecznie 5 miejsce).

Paweł Bombolewski wywalczył brązowy medal w iście doborowo obsadzonej konkurencji kumite seniorów shobu ippon open, czyli bez podziału wagowego (wzięło w niej udział 22 zawodników). Losowanie nie było dla niego łatwe - już w pierwszej rundzie trafił na aktualnego Mistrza Świata UWK Anglika Stephena Broadbridga. Bombolewski stanął na wysokości zadania pokonując go 2:0. W następnych rundach stawił zwycięsko czoła (również 2:0) dwóm kolejnym świetnym zawodnikom, tym razem z kraju gospodarzy, m.in. złotemu medaliście Mistrzostw Europy Środkowo-Wschodniej 2013 Csabie Tunyogi, ulegając dopiero w swojej czwartej walce kolejnemu Rumunowi Gioanca Dragosowi 1:2.

Ekipa Bushikanu była także obecna na Gwiazdkowym Turnieju Karate w Berlinie (Niemcy). W imprezie wzięło udział 200 zawodników z Niemiec i Polski. Szczecińscy karatecy wypadli znakomicie, przywożąc ze stolicy Niemiec 2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Paweł Juraszek i Karol Wojdyła w konkurencji kata. Srebrne medale zdobyli: Jakub Opłotny w kata oraz Bartosz Jankowski i Jakub Nuszkiewicz w kumite (ten drugi miał duże szanse na złoto, ale z powodu kontuzji oka nie został dopuszczony do walki finałowej). Brązowe medale wywalczyli: Kamila Matuszak, Dawid Błaszczak i Łukasz Łukaszewicz (wszyscy w kata). Dobrze spisał się także Jakub Piotrowski, który zajął 5 miejsce w kata, będąc wyprzedzonym przez swoich 3 klubowych kolegów i 1 Niemca.

- Występ karateków Bushikanu w sercu Transylwanii i stolicy Niemiec uważam za piękne zwieńczenie naszej tegorocznej aktywności na międzynarodowych arenach! Nie ma chyba drugiego sportowego Klubu w Szczecinie, którego tegoroczna obecność za granicą byłaby tak częsta. Co ważniejsze mijający właśnie rok obrodził w sukcesy! Medale na Europejskim Pucharze Mistrzów WUKF i Gwiazdkowym Turnieju Karate zdobyli zawodnicy, którzy błyszczeli przez cały 2015 rok, m.in. aktualna wicemistrzyni świata Małgorzata Cichocka i aktualny mistrz Europy Paweł Juraszek. Kolejny rok zapowiada się równie interesująco i pracowicie - na 52 weekendy Bushikan już teraz 40 ma zarezerwowanych na swój udział w sportowych imprezach - mówi Paweł Bombolewski, trener Bushikanu.
�r�d�o: inf. prasowa