AZS wreszcie wygrał
autor: Robert MachowiczAZS przerwał serię czterech kolejnych porażek. Koszalinianie we własnej hali pokonali zdecydowanie Asseco Gdynia 83:65.

Akademicy od początku chcieli udowodnić swoim fanom, ale przede wszystkim sobie, że są w stanie wygrywać. AZS po jeden z trójek swojego kapitana - Artura Mielczaka prowadził już 9:4. Następnie Asseco zdołało wyjść na prowadzenie. Jednak ostatnia akcja pierwszej kwarty w wykonaniu Gliddona dała AZS przewagę dwóch punków (22:20)przed kolejną kwartą.
W drugiej ćwiartce koszalinianie grali skutecznie, szczególnie Igor Wadowski i Gliddon. Goście starali się przeciwstawić, ale to AZS po pierwszej połowie wygrywał 41:34.

Po zmianie stron podopieczni Kamila Sadowskiego imponowali skutecznością, co pozwoliło na serię 11:0. AZS prowadził 57:37. W końcówce tej odsłony gości zdołali zmniejszyć stratę do dziesięciu punktów 60:50.

Ostatnia kwarta, również była dobra dla akademików, po trójce Mikołaja Witlińskiego było już 77:55. Zespół z Trójmiasta w końcówce zmniejszył rozmiary porażki. Ostatecznie AZS wygrywa 83:65.

Najlepszym zawodnikiem AZS był Artur Mielczarek z 22 punktami. Cameron Gliddon dodał do tego 20 punktów i cztery asysty. W ekipie gości Sebastian Kowalczyk rzucił 11 punktów.

Do końca sezonu zasadniczego akademikom pozostało jeszcze do rozegrania pięć spotkań. Jednak zaledwie jedno AZS rozegra przed własną widownią i to dopiero 24 kwietnia, rywalem AZS-u będzie na koniec pierwszej rundy rozgrywek odwieczny rywal - ENERGA Czarni Słupsk.

(22:20, 19:14, 19:16, 23:15) dodaj video
AZS Koszalin: Mielczarek 22 (4x3), Gliddon 20 (4/5x3), Pechacek 15, Witliński 8 (11 zb., 4 str.), Wadowski 7, Nowakowski 6, Walton 5 (5 zb.), Dąbrowski 0, Łukasiak 0

Asseco: Kowalczyk 11, Parzeński 10 (5 zb., 4 str.), Hickey 9 (6 zb.), Frasunkiewicz 9 (3x3), Matczak 9 (5 zb.), Szczotka 7, Żołnierewicz 5, Morozow 3, Kaplanović 2, Czerlonko 0, Konopatzki 0

sędzia: Sędziowie: Tomasz Trawicki, Damian Ottenburger, Bartosz Puzoń | Komisarz: Roman Kuczyński

Dane pomógł uzupełnić: skorpion11 - dziękujemy