Pechowa końcówka [wideo]
Dwukrotnie w ostatnich sekundach zawodnicy King Wilków Morskich mogli odmienić losy meczu w Toruniu. Jednak Russelowi Robinsonowi i Pawłowi Leończykowi nie udało się trafić i Twarde Pierniki odniosły siódme zwycięstwo z rzędu. Ta pechowa porażka 74:76 spowodowała, że podopieczni Marka Łukomskiego wypadli poza czołową ósemkę PLK.

Grający pod marketingową nazwą Polski Cukier torunianie to jedna z czołowych drużyn najwyższego szczebla koszykarskich zmagań w Polsce. Wielu koszykarskich ekspertów upatruje podopiecznych Jacka Winnickiego jako kandydatów do medalu. Ostatnia forma (sześć wygranych z rzędu) tylko to potwierdza i przed wczorajszym starciem (26.02) było jasne, że szczecinian czeka bardzo trudna przeprawa.
Już pierwsze minuty piątkowego pojedynku potwierdziły to słowa. Choć goście zaczęli od prowadzenia 7:3, wygrali nawet pierwszą kwartę 21:18, jednak przez większość czasu było to intensywne spotkanie, w którym prowadzenie zmieniało się trzynaście razy a ośmiokrotnie był remis.
Największa przewaga Wilków to pięć oczek właśnie w pierwszej odsłonie, natomiast gospodarze największe prowadzenie mięli na początku decydującej kwarty. Stało się to ponieważ wataha Łukomskiego złapała mały przestój po przerwie, torunianie wzmocnili swoje szeregi obronne i zmusili przeciwnika do błędów. Dało to im bilans +11 na świetlnej tablicy i dobry prognostyk na ostanie minuty starcia.

Wilki jednak nie powiedziały ostatniego słowa i nie poddały się. Za sprawą Franka Gainsa, Pawła Kikowskiego a przede wszystkim Michała Nowakowskiego doprowadziły do wyrównania. Tym razem jednak w przeciwieństwie do wielu innych spotkań w decydujących momentach zabrakło im szczęścia i mimo, że mięli takie możliwości nie udało się odnieść wygranej bądź doprowadzić do dogrywki.

Twarde Pierniki w końcowych minutach punkty zdobywały nawet ... na kolanach.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Danny Gibson z 18 punktami, sześcioma zbiórkami i czterema asystami. 17 punktów dołożył do tego Michał Michalak. W ekipie gości wyróżniał się Michał Nowakowski z 19 punktami.

Twarde Pierniki Toruń - King Wilki Morskie Szczecin 76:74 (18:21, 23:19, 17:10, 18:24)

Twarde Pierniki: Gibson 18 (6 zb.), Michalak 17 (4x3), Milošević 14 (9 zb.), Kornijenko 8, Wiśniewski 7 (7 zb.), Cummings 6, Śnieg 6, Bochno 0, Sulima 0, Perka 0

King Wilki Morskie: Nowakowski 19, Kikowski 12, Gaines 9, Majewski 8 (5 zb.), Leończyk 7 (5 as.), Brown 7, Nikolić 4, Galdikas 4, Aiken 4, Robinson 0 (5 as.)

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

Polska Liga Koszykówki (2015/2016)
Twarde Pierniki Toruń King Wilki Morskie Szczecin
76 74
26-02-2016 18:00
(18:21, 23:19, 17:10, 18:24)

sędzia: Marek Maliszewski, Damian Ottenburger, Tomasz Tomaszewski | Komisarz: Jarosław Czeropski

Dane pomógł uzupełnić: skorpion11 - dziękujemy

Mieliśmy swoje szanse... [wideo] (pszczolek)