Zrewanżowali się za porażkę w Szczecinie [wideo]
King Wilki Morskie Szczecin jechały do Tarnobrzegu z chęcią rewanżu za październikową porażkę 70:75 w hali Azoty Arena. Siarka wtedy niepodziewanie wygrała i popsuła szczecińską inaugurację sezonu 2015/2016.

Sztuka ta się udała. Wataha Marka Łukomskiego zaskoczyła rywali swoją zespołowością a przede wszystkim postawiła defensywę niczym mur, który bardzo trudno było sforsować. Gospodarze zdobyli zaledwie 69 pkt. a to było zdecydowanie za mało by pokonać przyjezdnych.
- Przed meczem wiedzieliśmy, że Siarka ma bardzo dobry potencjał w ofensywie. Mimo, że statystki tego nie pokazują ciężką pracę w obronie wykonał C.J Aiken oraz Russel Robinson. Ten pierwszy był zawsze tam gdzie powinien być - chwalił po meczu swoich podopiecznych Marek Łukomski.

Tak jak mówi szkoleniowiec gości kluczem do zwycięstwa okazała gra w obronie. Wilki nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł Siarce w każdej z kwart. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka mięli przede wszystkim problem ze skutecznością zwłaszcza jeśli chodzi o rzuty z dalekiego dystansu, przez co tylko przez dziesięć sekund drugiej kwarty prowadzili w ciągu całego meczu.

Oczywiście gra obronna to nie wszystko. Szczecinianie przystąpili do mocnego uderzenia po przerwie. Grali bardziej zespołowo. Kolegów świetnie obsługiwał Robinson, któremu tylko jednej asysty zabrakło do zakończenia spotkania z podwójną zdobyczą. W decydujących dla losów starcia momentach trzeciej kwarty nie tylko podawał on do kolegów, ale także sam zdobywał punkty. Oprócz niego dwunastopunktową przewagę, która ustawiła spotkanie gościom wypracowali C.J. Aiken, Frank Gaines czy też niezawodny Paweł Kikowski.

Ostatniej ćwiartce przyjezdni już tylko kontrolowali przebieg pojedynku. Ostatecznie wygrali 81:69.

Najlepszym zawodnikiem ekipy ze Szczecina był Frank Gaines, zdobywca 18 punktów, z czego aż dwanaście zdobył on rzutami zza linii 6,75m. O jedno oczko mniej skuteczny był Paweł Kikowski. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Zach Robbins z 17 punktami i pięcioma zbiórkami.

Siarka Tarnobrzeg - King Wilki Morskie Szczecin 69:81 (14:14, 20:24, 15:23, 20:20)

Siarka: Robbins 17 (5 zb., 2 blk.), Udofia 15, Zalewski 10, Bell 9, Młynarski 7 (8 zb.), Strzelecki 6, Wall 5 (6 zb., 4 str.), Pandura 0

King Wilki Morskie: Gaines 18 (4/5x3), Kikowski 17, Aiken 12 (7 zb.), Robinson 11 (9 as.), Leończyk 8, Majewski 7, Brown 3, Michał Nowakowski 3, Nikolić 2

sędzia: Marek Maliszewski, Dariusz Szczerba, Mariusz Adameczek | Komisarz: Ryszard Łabędź

ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / iTV Wisła

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek