Kolejny wygrany sparing Pogoni
autor: P. SkibaWygraną 6:0 z Błękitnymi Stargard zakończył się trzeci mecz kontrolny Pogoni Szczecin w okresie przygotowawczym.

Sparing ten miał być rozegrany w Pobierowie, jednak ze względu na warunki panujące na boisku został odwołany. Na szczęście udało się przygotować boisko przy ul. Pomarańczowej w Szczecinie i spotkanie rozegrano. Portowcy objęli prowadzenie w 8. minucie. Dośrodkowanie Nunesa wykorzystał Wladimer Dwaliszwili i pokonał Wróbla. Osiem minut później już 2:0. Najpierw na bramkę stargardzian uderzał Ismael Kam Traore, piłka trafiła jednak w słupek. Skuteczną dobitką popisał się 'Lado'. Wynik pierwszej połowy został ustalony w 23. minucie. Ricardo Nunes skierował futbolówkę do siatki po wrzutce Frączczaka.
Po przerwie trener Czesław Michniewicz dokonał ośmiu zmian. Szczecinianie przeważali, ale nie potrafili udokumentować to bramką. Na te grupa zebranych kibiców musiała czekać aż do 66. minuty. Wtedy to Łukaszowi Zwolińskiemu pilkę dograł Gyurcso, a po 120 sekundach Kort. W 74. minucie wynik meczu ustalił Dawid Kort, któremu futbolówkę z linii końcowej dograł Przybecki. - Chcemy zachęcić kibiców, żeby przyszli na nasz sobotni sparing z Kotwicą, a przede wszystkim na nasz najbliższy mecz ligowy, bo wtedy będzie potrzebne nam ich wsparcie. Tymi sparingami pokazujemy, że warto przyjść nas oglądać - powiedział po meczu dla pogonszczecin.pl Jakub Czerwiński, defensor Portowców.

Sobotni sparing z drugoligową Kotwicą Kołobrzeg zostanie rozegrany o godz. 11 na boisku przy ul. Pomarańczowej.

1:0 - Wladimer Dwaliszwili - 8'
2:0 - Wladimer Dwaliszwili - 16'
3:0 - Ricardo Nunes - 23'
4:0 - Łukasz Zwoliński - 66'
5:0 - Łukasz Zwoliński - 68'
6:0 - Dawid Kort - 74'

Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik (46' 66. Dawid Kudła) - 9. Adam Frączczak (46' 21. Sebastian Rudol), 3. Jarosław Fojut, 4. Jakub Czerwiński (46' 26. Sebastian Rudol), 33. Mateusz Lewandowski - 8. Ismael Kam Traore (63' 2. Michał Stańczyk), 6. Rafał Murawski (46' 19. Jakub Piotrowski), 23. Mateusz Matras (46' 10. Dawid Kort), 27. Takafumi Akahoshi (46' 14. Miłosz Przybecki), 77. Ricardo Nunes (46' 7. Adam Gyurcso) - 11. Wladimer Dwaliszwili (46' 93. Łukasz Zwoliński).

Błękitni Stargard: Wróbel (Ufnal), Pustelnik (Baszak), Siwek, Baranowski, Jasitczak, Więcek (Szymusik), Wichłacz (Bednarski), Kazimierowicz, Zdunek (Kamiński), Wiśniewski (Gajda), Inczewski (Okuszko)