Witliński poprowadził AZS do zwycięstwa
autor: naszkosz.enbiej.plW ostatnim meczu w 2015 roku podopieczni Davida Dedka pokonali przed własną publicznością Śląsk Wrocław 64:59. Gospodarzy do triumfu poprowadził Mikołaj Witliński, który zdobył 14 punktów i zebrał pięć piłek.

Wynik spotkania otworzył Ra'Shad James trafieniem za dwa punkty. Niedługo później inicjatywę przejęli wrocławianie, którzy objęli prowadzenie 7:2. AZS doprowadził później do remisu 10:10, ale pierwsza kwarta należała do gości - 13:10. W drugiej części meczu inicjatywę przejął AZS. Seria 11:0 i trójka Artura Mielczarka pozwoliła im prowadzić 23:16. Akademicy po pierwszej połowie prowadzili tylko trzema punktami.
Kolejna kwarta rozpoczęła się od powiększenia przewagi AZS do 10 punktów. Niestety niedługo później Śląsk miał serię 7:0, co pozwoliło wrocławianom zbliżyć się na dwa punkty.

W ostatniej ćwiartce goście wyszli nawet na prowadzenie. Do samego końca mecz był bardzo wyrównany. Kluczowe punkty w końcówce zanotowali jednak Witliński oraz Mielczarek. Po końcowej syrenie AZS świętował zwycięstwo 64:59.

AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 64:59 (10:13, 20:14, 19:18, 15:14)

AZS Koszalin: Witliński 14 (5 zb., 2 blk.), Łukasiak 12 (5 zb.), James 11 (8 zb.), Auda 10, Mielczarek 10 (5 zb.), Wadowski 4, Walton 3 (6 zb., 6 as., 4 przech.), Austin 0, Dymała 0, Walker 0, Dąbrowski 0

Śląsk: Jarmakowicz 14 (7 zb., 2 blk.), Kowalenko 13 (2 blk.), N. Kulon 8, Chanas 8, Jakubiak 7, Jankowski 6 (6 zb.), Mróz 3, M. Kulon 0 (7 as., 4 str.)

sędziowie: Tomasz Trawicki, Robert Zieliński, Arnauld Kom Njilo
ďż˝rďż˝dďż˝o: inf. własna

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15