Bez niespodzianki w Łęcznej
autor: łukasz balskiPewne zwycięstwo faworyta i utrzymanie przez niego wysokiej pozycji w tabeli Ekstraligi to efekt dzisiejszego meczu 13 kolejki rozgrywek. Jeśli ktoś spodziewał się niespodzianki, to się zawiódł. Przyjezdne ze Szczecina, mimo hartu ducha i woli walki do ostatniej minuty, nie strzeliły gola. Górniczki już w pierwszej połowie zbudowały cztero-bramkową przewagę, dającą pełną kontrolę wydarzeń na boisku. Przed podopiecznymi Natalii Niewolnej najpierw zaległy mecz ze Sztormem Gdańsk a potem spotkanie z przedostatnim w tabeli zespołem KKP Bydgoszcz, porażka w tym meczu pogrąży szczecinianki, których sytuacja i tak nie jest za wesoła. Olimpia z jednym punktem i najgorszym bilansem bramkowym (7-52) zamyka stawkę.
Zmianę na tablicy wyników zapoczątkował gol Eweliny Kamczyk, przy asyście Anny Sznyrowskiej w 10 minucie. Nim Olimpia zorientowała się w sytuacji, w kolejnej minucie Patrycja Hmirova podwyższyła na 2:0. Na 3:0 w 30 minucie celnie uderzyła z pola karnego Agata Guściora. Błąd defensywy Szczecinianek na ich polu karnym wykorzystała sześć minut później Patrycja Hmirowa ustalając do przerwy wynik 4:0.

Druga połowa to bardziej rozważna i ekonomiczna gra Łęcznianek, nie pozbawiona jednak woli podwyższenia dorobku bramkowego. Zwłaszcza przez wprowadzone do gry piłkarki. Goście zaś z niezmienną zaciętością walczyli o zdobycie kontaktowego gola. Ostatnie „słowo” należało jednak do drużyny Piotra Mazurkiewicza. W 70 minucie bowiem piłkę w siatce swoich rywalek umieściła Weronika Zawistowska, ustalając wynik meczu na 5:0.

GKS: Wilk - Parczewska (46’ Jaszek), Hajduk, Górnicka, Kawalec (59’ Dyguś), Szewczuk, Kwietniewska (69’ Ivanyshyn), Guściora (59’ Zawistowska), Hmirova, Kamczyk, Sznyrowska.

OLIMPIA: Watychowicz - Pres, Semczyszyn, Szwed, Lachman (59’ Wach), Ratajczyk (80’ Pędzik), Janik, Tarnowska, Trzcińska, Szymaszek (79’ Kurlapska), Niewolna, (46’ Michalska, Falborska).

Żółte kartki: GKS: Jaszek 76’ OLIMPIA: Pres 28’, Michalska 73’.