Szczęśliwa trzynastka
Kotwica 50 Kołobrzeg idzie jak burza w drugoligowych rozgrywkach. Podopieczni Pawła Blechacza odnieśli trzynaste z rzędu zwycięstwo i zrobili kolejny kroczek ku awansowi na zaplecze Polskiej Ligi Koszykówki.

Tym razem nie przyszło ono łatwo. Po zeszłotygodniowej wygranej w hali Milenium nad rezerwami Trefla Sopot teraz Czarodziejom z Wydm przyszło się mierzyć z kolejnymi rezerwistami i to w hali przeciwnika, którym było bezpośrednie zaplecze dobrze spisującego się Asseco.

Już pierwsze minuty pokazały, że Grzegorz Arabas i spółka tym razem będą musieli nieco napracować by odnieść kolejną victorię. Gospodarze objęli nawet dziesięciopunktowe prowadzenie w połowie pierwszej odsłony. Goście potrzebowali dziesięć minut aby doścignąć przeciwnika. Przede wszystkim po punktach Pawłowskiego i Mieczykowskiego to się udało a potem przez długą część starcia był to wyrównany pojedynek.

O losach starcia zdecydowała czwarta kwarta i siła doświadczenia Arabasa, Pawłowskiego, Wichniarza i Djuricia. Przyjezdni w ciągu ostatnich dziesięciu minut zdobyli dwadzieścia pięć oczek przy tylko jedenastu miejscowych w końcowych minut całkowicie dominując na parkiecie. Po raz kolejny atutem popularnej Kotwy były rzuty z dalekiego dystansu, które mimo że we wcześniejszej fazie spotkania nie bardzo wychodziły gościom to jednak w końcówce były decydujące.

Asseco II Gdynia - Kotwica 50 Kołobrzeg 71:82 (28:21,17:26,15:10,11:25)

Asseco II: B. Jankowski 16, M. Konopatzki 11 (3x3, 6 str.), M. Kołodziej 11 (6 zb., 3x3), Ł. Frąckiewicz 8 (10 zb.), M. Wieluński 8 (4 str.), K. Majchrzak 7, J. Szymański 5 (6 zb., 5 as.), M. Marczuk 3, K. Kamiński 2, J. Nowaczek 0

Kotwica 50: P. Pawłowski 18 (8 zb.), G. Arabas 17 (6 zb., 3x3), D. Mieczkowski 15 (5 zb., 10 as., 5 str.), M. Chudy 8, M. Djurić 8 (4 przech.), Ł. Wichniarz 7 (5 zb., 2 blk.), P. Kowalczuk 7, P. Lasota 2, G. Dobriański 0

sędziowie: Robert Bieńkowski, Łukasz Cichowski

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler