Obrona w kratkę...
Jest... Nie ma... Nie ma... Jest ... w taką dziecinną zabawę postanowili się chyba zabawić koszykarze Spójni Stargard w meczu 23. kolejki pierwszej ligi. Formacja obronna biało-bordowych w starciu z GKS-em Tychy grała w kratkę: dobrze, źle, katastrofalnie i na koniec dobrze. W efekcie czego czwarta drużyna zaplecza Polskiej Ligi Koszykówki w trzeciej odsłonie zdobyła aż 39. punktów (ponad dwa razy tyle co goście z Pomorza Zachodniego)! Dzięki temu podopieczni Tomasza Jagiełki pewnie pokonali gości 92:75.
Trenowani przez Krzysztofa Koziorowicza zawodnicy przyjechali na Śląsk dokonać niemożliwego. Przerwać fatalną passę i pokonać Gieksę. Początek dawał jeszcze nadzieje. Pierwsze pięć minut to zupełnie inna gra Spójni niż dotychczasowych spotkaniach. Po punktach Pacochy i Pabiana stargardzianie prowadzili 13:4 i ... stanęli. Dziewięć strat w rozegraniu spowodowało, że gospodarze szybko dogonili rywala.

W drugiej ćwiartce na parkiecie toczyła się zażarta walka. Dominowała ofensywa gorzej było z defensywą. Po stronie przyjezdnych punktowali przede wszystkim Wróblewski i Pacocha, jednak minimalnie byli oni gorsi od miejscowych przez co na przerwę obydwie piątki schodziły przy stanie 43:40 dla gospodarzy.

Trzecia kwarta przejdzie do historii. Ślązacy niczym natchnieni trafiali do kosza rywali. Trudno się dziwić, skoro goście kompletnie przestali bronić. Miejscowi dostawali się w pole trzech sekund i z najbliższej odległości zdobywali punkty w ciągu dziesięciu minut gromadząc ich niemal tyle co w całej pierwszej połowie.

Ostatnia odsłona to już formalność. Na parkiecie zameldowali się rezerwowi. Gospodarze mając 26 oczek przewagi pewni byli już wygranej. Goście nieco zniwelowali straty i przegrali tylko 75:92. Jednak z taką grą to nie ma się co dziwić jak bilans noworoczny wynosi 1:7.

W ofensywie nie było już tak źle, jednak podopieczni Krzysztofa Koziorowicza muszą poprawić grę w obronie i powalczyć o przełamanie, bo jeśli nie to będą mierzyć się o utrzymanie. Szansa na taki mecz przychodzi już w środę (17.02). Do Stargardu przyjeżdżają młodzi zawodnicy drugiej drużyny Śląska Wrocław, którzy ze względu na Mistrzostwa Polski do lat 20 w ten weekend w pierwszej lidze nie grali. Władze klubu liczą na wsparcie publiczności, która to spotkanie będzie mogła obejrzeć za darmo.

GKS Tychy - Spójnia Stargard 92:75 (12:13, 31:27, 39:19, 10:16)

GKS Tychy: Barycz 20 (3x3), Bzdyra 15 (6 zb.), Piechowicz 15, Szpyrka 13, Basiński 8 (5 as.), Dziemba 8, Hałas 6, Deja 4 (6 zb.), Zub 3, Fenrych 0, Markowicz 0, Olczak 0

Spójnia: Pacocha 21 (3x3, 5 str.), Pabian 13 (5 zb.), Pytyś 10, Wróblewski 8, Bodych 5, Konrad Koziorowicz 4, Pieloch 4, Berdzik 3, Raczyński 3, Soczewski 3 (5 zb.), Jankowski 1, Bigus 0

sędzia: Marek Czernek, Bartłomiej Kucharski, Michał Pietrakiewicz

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek