Zbyt dużo przestojów
autor: KoGutW trzecim meczu 17. kolejki pierwszej ligi koszykarzy Pogoń Prudnik po emocjonującej końcówce pokonała Spójnię Stargard 65:61. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił 39. letni jubilat Grzegorz Mordzak, który najpierw ładnie wypatrzył Artura Grygiela a później sam celnie przyłożył zza linii 6,75m mimo, że obie piątki fatalnie prezentowały się w tym elemencie gry.

Goście z Pomorza Zachodniego mając w pamięci bolesną porażkę z początku października od razu ruszyli do ataku. Dwoił się i troił Damian Pieloch, który w ponad sześć minut na swoim koncie zgromadził jedenaście oczek.
Był to najlepszy moment biało-bordowych w całym spotkaniu. Imponując w defensywie podopieczni Wiktora Grudzińskiego byli także niemal bezbłędni pod koszem rywali. Później jednak wyraźnie stanęli i chyba zbyt często próbowali korzystać z jednego ze swoich dotychczasowych atutów, tj. rzutów z dalekiego dystansu. Ten element koszykarskiego rzemiosła dzisiaj (09.01) wyraźnie nie funkcjonał u przyjezdnych, bowiem w całym meczu trafili oni tylko trzy z dwudziestu sześciu prób.
Ponieważ gospodarze także mięli takie same problemy (do czasu) to po szybkim pościgu na koniec pierwszej ćwiartki do ostatnich minut spotkanie zrobiło się bardzo wyrównane.

Stargardzie grali falami. Dobre momenty przeplatali tymi złymi i w efekcie o losach pojedynku zdecydowały ostanie minuty. Pogoń miała w swoich szeregach weterana Grzegorza Mordzaka. To on poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa. Na dwie minuty przed końcem na świetlnej tablicy widniał wynik po 58 a w statystykach informujących o rzutach za trzy oczka było 2/18 do 2/23. Prudniczanie jednak na przekór losowi w ciągu 100. sekund dwukrotnie zdobyli punkty w ten sposób, natomiast Spójnia odpowiedziała tylko raz. Dzięki temu to gospodarze wygrali wojnę nerwów i ku uciesze publiczności po raz jedenasty odnieśli zwycięstwo w bieżącym sezonie. Mają tym samym na swoim koncie już o trzy zwycięstwa więcej niż w całych poprzednich rozgrywkach.

Pogoń Prudnik - Spójnia Stargard 65:61 (21:22, 15:15, 13:8, 16:16)

Pogoń: Mordzak 13 (6 as.), Nowakowski 13 (9 zb.), Cichoń 8 (5 zb.), Grygiel 8, Nowerski 8 (8 zb.), Stalicki 8 (4 przech.), Madziar 6, Bogdanowicz 1, Chmielarz 0, Leszczyński 0

Spójnia: Pacocha 16 (6 zb., 9 as., 4 str.), Pieloch 16, Raczyński 10, Soczewski 9 (5 zb.), Pytyś 6 (10 zb.), Wróblewski 4, Bodych 0, Koziorowicz 0, Pabian 0

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek