Piątkowa niespodzianka
autor: Krzysztof GrzeszkowiakJan-Lennard Struff sprawił sporą niespodziankę i wyeliminował w ćwierćfinale Pablo Carreno Bustę, czyli najwyżej rozstawionego zawodnika turnieju.

Piątkowy mecz zaczął się dla Niemca idealnie. 25-latek dobrze serwował, przełamał przeciwnika przy pierwszej możliwej okazji i błyskawicznie przejął kontrolę nad przebiegiem spotkania. W kolejnych minutach sytuacja się nie zmieniała. Nasz ubiegłoroczny finalista grał pewnie i agresywnie, a Hiszpan był całkowicie bezradny. Efekt - szybka wygrana Niemca (6:1) i spore zdziwienie na trybunach.
Początek drugiej partii zwiastował zbliżające się zakończenie meczu. Struff znów odebrał podanie rywalowi i wydawało się, że w dzisiejszej dyspozycji bez problemu dowiezie przewagę do końca spotkania. Na szczęście dla widowiska w porę obudził się Carreno Busta, który odrobił straty i przywrócił nadzieje wszystkim swoim kibicom.

Ostatecznie, po długiej i wyrównanej grze „gem za gem”, żaden z tenisistów nie zdołał już przełamać przeciwnika i skończyło się na tie-breaku. W tym lepiej spisał się Niemiec, który wygrał 7:1 i przypieczętował awans do półfinału.

- To spotkanie było zupełnie inne od tego, które rozegrałem w II rundzie z Grzegorzem Panfilem. Tam w zasadzie wszystko opierało się na serwisie, dziś było znacznie więcej biegania i wymian - mówił dla pekaoszczecinopen.pl po meczu Niemiec. - Cieszę się, że udało mi się awansować do półfinału i mam nadzieję, że tam również zagram na miarę swoich oczekiwań.

W półfinale rywalem Struffa będzie Nicolas Almagro (nr 6), który w dwóch setach pokonał w Meczu Dnia Filipa Krajinovicia (nr 3). Spotkanie stało na niezłym poziomie, ale przewaga Hiszpana była widoczna od początku do końca. W pierwszym secie Serb starał się jeszcze nawiązać walkę, w drugim został już całkowicie zdominowany (7:5, 6:1).

Półfinał z udziałem Struffa i Almagro w sobotę o godzinie 15:00 na korcie centralnym. Wcześniej na naszej głównej arenie zaprezentują się Artem Smirnov i Marco Cecchinato.

Jan Mertl (Czechy) - Oscar Otte (Niemcy) 1:6, 6:3, 6:3
Federico Gaio/Alessandro Giannessi (Włochy) - Kamil Majchrzak/Jan Zieliński 6:3, 6:2
Marcin Gawron/Andriej Kapaś - Romano Frantzen/Robin Haase (Holandia) 2:6, 7:5, 5:10

Tristan Lamasine (Fra.) - Hubert Hurkacz 3:6, 3:6
Filip Krajinovic (Srb.) [3] - Alessandro Giannessi (Włochy) 6:1, 7:6(3)

Pablo Carreno Busta (Hiszp) [1] - Huber Hurkacz 3:6, 6:4, 6:3
Frantisek Cermak (Cze.)/Artem Sitak (Nowa Zel.) [1] - Jan Mertl (Cze.)/Marek Michalicka (Cze.) 7:6(3), 6:2
Andrea Arnaboldi (Włochy)/Marco Cecchinato (Włochy) - Alessandro Motti (Włochy)/ Costin Paval (Rum.) 6:3, 7:6(3)
Grzegorz Panfil - Jan-Lennard Struff (Nie.) [7] 3:6, 6:7(3)
Tomasz Bednarek/Mateusz Kowalczyk - Ken Skupski/Neal Skupski (Wlk. Bryt.) 2:6, 6:4, 10:8
Hubert Hurgacz/Szymon Walkow - Tristan Lamasine (Fra.)/Fabrice Martin (Fra.) 5:7, 3:6
Frank Moser (Nie.)/Jan-Lennard Struff (Nie.) - Filip Ambroży/Marc Fornell-Mestres (Hiszp.) 6:0, 6:0