Czy ktoś je zatrzyma. Łatwa wygrana Chemika
autor: C80Siatkarki Chemika Police odniosły kolejne łatwe zwycięstwo w Orlen Lidze. W piątek 15 stycznia policzanki ograły przed własną publicznością Polski Cukier Muszyniankę Eneę 3:0.

Od początku pojedynku w drużynie przyjezdnej dobrze broniła Izabela Śliwa, która w przeszłości grała w Chemiku. Jednak gospodynie grały mądrze i mozolnie powiększały przewagę. Na drugą przerwę techniczną gospodynie schodziły z prowadzeniem 16:10. Pierwszy set zakończył się ostatecznie wygraną 25:18.

Kolejna partia rozpoczęła się niespodziewanie od objęcia prowadzenia przez Muszyniankę. Gospodynie walczyły i dopiero w końcówce objęły trzy punktowe prowadzenie 22:19. Tą rozgrywkę Chemik wygrał do 21.

Ostatni set był już tylko formalnością, Na parkiecie pojawiły się Aleksandra Jagieło, Kasia Gajgał-Anioł i Iza Kowalińska. Dzięki wprowadzonym zmianą Chemik grał wręcz koncertowa. Efekt? Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:1. Polski Cukier w ostatnich fragmentach spotkania zdołał jeszcze zdobyć kilka punktów, ale przewaga Chemika była miażdżąca. Chemik wygrał tego seta do 13.

Było to trzynaste zwycięstwo Chemika. W dalszym ciągu Police nie przegrały żadnego spotkania w Orlen Lidze. Ponadto straciły jedynie cztery sety.

Kolejny mecz już 20 stycznia w ramach CEV Volleyball Champions League z Pomi Casalmaggiore. Stawką pozycja lidera w grupie C.

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Enea 3:0 (25:18,25:21, 25:13)