Udany początek przygotowań
W bardzo dobrym stylu zaprezentowała się 'nowa' drużyna Fagusa w dzisiejszym pierwszym meczu kontrolnym ze Stalą Lipiany. Po bramkach Piotra Sipko, Michała Bąbla i Kacpra Tawrela Fagus wygrał 3:1.
Początek meczu nie był zbyt porywający. Drużyny zaczęły się 'badać'. Pierwszą doskonałą sytuację do zdobycia bramki miał Kamil Tawrel. Grający na pozycji napastnika zawodnik w dzisiejszym spotkaniu, już na samym jego początku mógł otworzyć wynik meczu, lecz z najbliższej odległości nie pokonał bramkarza gości. Doskonałą akcją popisali się za to gracze Stali Lipiany, gdy w 30 minucie piłka wpadła do bramki Artura Szkudlarka. Mocne uderzenie z 18 metrów napastnika gości i było 0:1.
Ta sytuacja jakby nieco pobudziła do walki Nasz zespół i już niedługo później był remis. Piłkę w środku pola przejął Piotr Sipko, podprowadził ją kilka metrów i mocnym, precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Stali. Do przerwy 1:1. Druga połowa w nieco innych składach rozpoczęła się od silnego uderzenia Fagusa. Trener Jacek Chyła, zadowolony z postawy swoich nowych podopiecznych mógł cieszyć się z drugiego gola w 70 minucie. Do rzutu wolnego z 25 metrów podszedł Michał Bąbel i niczym 'odłamkowym' posłał piłkę wprost w 'okienko' bramki drużyny gości. Po zdobyciu drugiego gola Fagus nie zamierzał przestać. Chwilę wcześniej wprowadzony na boisko powracający do Fagusa Robert Tawrel posłał piłkę do.... swojego syna - Kacpra i urodzony w 2000 roku zawodnik strzelił bramkę ustalając wynik na 3:1.

Śmiało można powiedzieć, że widać pozytywne zmiany w zespole z Kołbacza. Świeża trenerska krew i młodość na boisku na pewno przyniosą wiele pozytywnych efektów. Kolejny sparing podopiecznych Jacka Chyły odbędzie się za tydzień w niedzielę - do Kołbacza przyjedzie Iskra Banie (prowadzona przez byłego gracza Fagusa - Marcina Sapińskiego).

Fagus Kołbacz: Artur Szkudlarek - Grzegorz Krzemień, Michał Bąbel, Robert Iwanow, Piotr Dwornik - Piotr Sipko, Tomasz Truszkowski - Bartłomiej Sromek, Kamil Czajkowski - Konrad Stateczny, Kamil Tawrel.

Na zmiany wchodzili: Patryk Wojsiat, Łukasz Kwiatkowski, Robert Tawrel, Adrian Ignatowicz, Łukasz Iwanow, Kacper Tawrel, Michał Rychlik, Piotr Kuczyński.

�r�d�o: faguskolbacz.futbolowo.pl/

relacjďż˝ dodaďż˝: Sako30