Kontynuują serię bez porażki
autor: crashENERGA AZS wygrała kolejny mecz e PGNiG Superlidze Kobiet. W niedzielę 24 stycznia akademiczki wygrały na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna 26:22. Jednak Kaszubski zespół do końcowej syreny walczył o co najmniej jeden punkt. Niedzielna wygrana przedłużyła serię bez porażki koszalinianek do sześciu spotkań.

Niespodziewanie to beniaminek Superligi objął pierwszy prowadzenie. Po 11 minutach Kościerzyna prowadziła 6:4. W kolejnych minutach ENERGA AZS przejęła inicjatywę. W 19 minucie po trafieniu Doroty Błaszczyk akademiczki prowadziły 10:7. Do przerwy zespół z Pomorza Środkowego wygrywał zaledwie 12:11, co zapowiadało emocje po zmianie stron.
Podopieczne Anity Unijat drugą połowę rozpoczęły od szybko zdobytych trzech bramek. Utrudnieniem dla Kościerzyny był fakt, że kontuzji kolana nabawiła się najskuteczniejsza w zespole Karolina Mokrzka.

Wydawało się, że ENERGA AZS pewnie zmierza po kolejne zwycięstwo. Niedługo później Kościerzyna ponownie zbliżyła się do Koszalina na jedno trafienie. Ostatnie słowo należało do akademiczek, które wygrały 26:22.

Najskuteczniejszą w barwach ENERGII AZS okazała się Romana Roszak zdobywczyni sześciu bramek. Kolejny mecz koszalinianki rozegrają 30 stycznia z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Inf. własna

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15