Rozgromiły Zagłębie. Piąty mecz bez porażki
autor: crashW najpiękniejszych snach fanom ENERGII AZS Koszalin nie śniło się, aż tak efektowne zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin. W meczu 15 kolejki PGNiG Superligi Kobiet koszalinianki rozbiły Zagłębie Lubin 36:27. Dla akademiczek jest to piąty mecz z rzędu bez porażki. Czy ktoś je zatrzyma?

Początek spotkania z obu stron nie mógł się podobać. Dawało się wyczuć zdenerwowanie w grze szczypiornistek. Jednak w zespole gospodyń nieźle radziła sobie Romana Roszak, która rzuciła trzy bramki. Po kwadransie gry gospodynie prowadziły 9:6. Niedługo później Zagłębie zmniejszyło dystans, ale ostatecznie pierwsze trzydzieści minut zakończyło się wynikiem 16:13 dla podopiecznych Anity Unijat.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla Koszalina, który szybko powiększył przewagę do pięciu bramek. W kolejnych minutach Miedziowe nie potrafiły odwrócić losów spotkania. Ponadto ENERGA AZS spisywała się znakomicie. Efekt? Powiększona przewaga do dziewięciu trafień..

Ponownie dobre zawody w barwach Biało-Zielonych rozegrała Katarzyna Kołodziejska, która tym razem rzuciła siedem bramek, równie dobre zawody rozegrały Adrianna Nowicka - 6 goli czy Romana Roszak i Katarzyna Stasiak, które rzuciły po pięć bramek. Po raz kolejny w bramce dobrze spisała się Beata Kowalczyk. Gratulacje należą się jednak dosłownie wszystkim zawodniczkom. duetowi trenerskiemu, czyli Edward Jankowski i dopiero raczkującej w zawodzie trenerki Anity Unijat.

W kolejnym meczu ENERGA AZS zmierzy się z UKS PCM Kościerzyna. Akademiczki do spotkania przystąpią w roli zdecydowanego faworyta. Czy ponownie potwierdzą swoją wysoką dyspozycję. Spotkanie odbędzie sie 23 stycznia w Kościerzynie.
ďż˝rďż˝dďż˝o: inf. własna

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15