Porażka na koniec
W 9 kolejce spotkań 1 ligi gr.północna kobiet piłkarki UKS Victoria SP2 Sianów doznały 7 z rzędu porażki, przegrywając na wyjeździe ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej z zespołem KKP Stomil Visacom Olsztyn 2-0 (1-0).
Spotkanie dobrze rozpoczęło sie dla sianowianek, bo jako pierwsze zaatakowały bramkę Stomilu w 10 minucie meczu. Dobra akcja Malwiny Grzelak i Klaudii
Saganowskiej. Od razu odpowiedziały olsztynianki, ale znakomicie spisała się Małgorzata Chwastek, broniąc sam na sam.
W 24 minucie meczu doskonała okazja dla Victorii i piękne podanie na wolne pole od Pauliny Trzeciak dostała Malwina Grzelak, kiwnęła już jedną obrończynię i oddała za lekki strzał, który pewnie wyłapała Gołębiowska i zamiast 1:0 dla Victorii to Gołębiowska wznowiła szybko grę i sianowianki nadziały się na kontrę, ale Małgorzata Chwastek wybroniła strzał Pauliny Roman sam na sam, Przy dobitce nie miała jednak szans i piłkę do pustej bramki skierowała Katarzyna Grzesik. Dobry mecz rozgrywała Nikola Wodarczyk z Victorii. W 41 minucie Nikola oddała strzał z dystansu, ale niestety obok bramki.

Po przerwie w natarciu były tylko sianowianki, które dążyły do wyrównania wyniku spotkania. W 54 minucie groźnie strzelała Paulina Trzeciak. W 55 minucie
ponownie Nikola Wodarczyk. W 59 minucie kluczowa akcja sianowianek. Malwina dostała piłkę sam na sam. Kiwnęła jedną obrończynię i będąc sam na sam z
Gołebiowską bramkarką Stomilu poszła lekko w lewą stronę mijając już bramkarkę z Olsztyna. Ta ją zahaczyła poza polem karnym i wydawało się, że sędzina ukaże ją czerwoną kartką, bo praktycznie Malwina by miała pustą bramkę i pewnie byłaby bramka, ale sędzina pokazała bramkarce żółtą kartkę a sianowianki miały rzut wolny z 17 metrów. Z wolnego uderzała Karolina Struszczyk, dobrze jednak interweniowała Gołębiowska, naprawiając swój błąd. Przez 30 minut sianowaianki oddały kilka dobrych i celnych strzałów, ale znakomicie interweniowała Gołębiowska. Wydawało się, że bramka dla Victorii to tylko kwestia czasu, ale nic nie chciało wpaść do siatki Stomilu. Dobrze uderzały Wodarczyk, Trzeciak, Struszczyk i Grzelak. W 87 minucie po rzucie rożnym jednak to Stomil zdobywa drugą bramkę i ustala wynik spotkania na 2:0. Z bliskiej odległości kropkę nad i postawiła Sandra Bukowska.

- To nasz jeden z lepszych meczów jakie rozegraliśmy, ale co z tego jak po raz kolejny przegrywamy mecz. W drugiej połowie Stomil wybijał piłkę my w nią graliśmy i stwarzaliśmy sobie okazje strzeleckie, tylko nie mogliśmy zdobyć bramki. Dobrze zagrała bramkarka Gołębiowska. Szkoda mi jest dziewczyn, bo bardzo się starały i zasłużyły na coś więcej niż porażkę. Dla nas było to ostatnie spotkanie, teraz roztrenowanie 2 tygodnie na Orliku i przechodzimy później na halę w połowie listopada - powiedział trener Krystian Mural.

Skład UKS Victorii: Chwastek, Buszowiecka (85'Tomaszewska), Pencherkiewicz, Struszczyk, Pawłowska, Wodarczyk, Trzeciak, Wojciechowska (50' Rogowicz), Krupienko (90' Cieplak), Saganowska, Grzelak.

Skład Stomilu: Gołębiowska - Krech, J.Sieradzka, Jasińska, Smolińska, Roman, Piotrak (88' Koprowska), Sass (33' Biedrzycka/ 82' Bubrowska), Grzesik, Bukowska, Abramczyk.

Żółte kartki: Krupienko - Victoria, Gołębiowska, Piotrak - Stomil.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów