Kolejna porażka
autor: victoria sp.2 sianówW 7. kolejce rozgrywek 1 ligi kobiet UKS Victoria SP2 Sianów doznała piątej z rzędu porażki - wliczając walkowera z Radomiem. Sianowianki tym razem musiały uznać wyższość zespołu UNIFREEZE Górzno przegrywając na wyjeździe 3:2 (1:0)
Mecz rozpoczął się znakomicie dla sianowianek, bo już w 2 minucie meczu dobrze zagraną piłkę przez Małgorzatę Chwastek przejęła Malina Grzelak. Pobiegła z nią przez 40 metrów sam na sam z bramkarką z Górzna nie trafiła w bramkę. Gra głównie toczyła się w środkowej części boiska, a oba zespoły badały się nawzajem.
Pod koniec pierwszej połowy więcej chęci do zdobycia bramki miały gospodynie, ale czujnie w obronie grały sianowianki. Dopięły swego w 42 minucie meczu aktywna Agata Bała z Górzna została sfaulowana w polu karnym przez Paulinę Buszowiecką i sędzina wskazała na 11 metr. Z rzutu karnego pewnie uderzyła Julia Brzozowska do przerwy było 1-0.

Po przerwie od razu zaatakowały zawodniczki z Górzna. W 46 minucie doskonale grająca Agata Bała wymanewrowała obrończynie i bramkarkę sianowskiego zespołu i do pustej bramki skierowała piłkę i było 2-0. Sytuacja ponownie powtórzyła się w 54 minucie meczu i tak samo jak przy drugiej bramce Agata Bała okiwała 3 obrończynie Victorii SP2 i umieściła piłkę w bramce gości płaskim strzałem. Sianowianki rzuciły się do ataku, ale były rozbijane w swych poczynaniach przez obrończynie Unifreeze. W 60 minucie meczu czerwoną kartkę otrzymała Kamila Arciszewska z Victorii za kopnięcie bez piłki i sianowianki kończyły mecz w 10-kę. Grały otwartą piłkę i w końcówce meczu zdobyły dwie bramki. Najpierw Alicja Wojciechowska w 87 minucie skierowała piłkę do pustej bramki lewą nogą a później Paulina Trzeciak po błędzie bramkarki w 92 minucie meczu dobiła odbitą piłkę. Mecz zakończył się porażką Victorii.

- Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych i lepiej w nich prezentowały się zawodniczki Unifreeze. My mieliśmy doskonałą okazję na początku meczu i sądzę, że jakby padła dla nas bramka to wynik spotkania mógłby być inny. Musimy pracować nad skutecznością, bo to teraz najbardziej kuleje.

Unifreeze Górzno - Victoria SP 2 Sianów 1:0 Brzozowska (42., karny), 2:0 i 3:0 Bała (46. i 54.), 3:1 Wojciechowska (87.), 3:2 Trzeciak (92.).

Victoria SP2 Sianów:
Chwastek - Buszowiecka, Pencherkiewicz, Struszczyk, Pawłowska, Wodarczyk, Tomaszewska (46. Arciszewska), Trzeciak, Saganowska (86. Wojciechowska), Rogowicz, Grzelak

Następny mecz UKS Victoria rozegra w sobotę 24.10.2015 u siebie z Medykiem II Konin. Początek spotkania o godzinie 15.00. Serdecznie zapraszamy na ostatni mecz rozgrywany w Sianowie przy ul.Strzeleckiej 11.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów