Dwa punkty od walki o mistrza
autor: aszefPogoń 04 Szczecin zwyciężyła 4:3 Chrobrego w Głogowie podczas niedzielnego spotkania Ekstraklasy Futsalu. Przyjezdnym do miejsca drugiego, które gwarantuje walkę o mistrzostwo po sezonie zasadniczym brakuje dwóch punktów.

Początek spotkania, to groźna akcja miejscowego zespołu, ale także szybka odpowiedź przyjezdnych. Na szczęście głogowianie mieli w bramce Michała Długosza, który kilka razy wykazał się swoim kunsztem. Po drugiej stronie 'sprawdzany' był Kamil Lasik, a na bramkę Portowców strzelali Grzegorz Nowak i  Łukasz Pieczyński. Właśnie ten drugi zdobył gola dla Miedziowych w 8. minucie. Sytuacja ta zmobilizowała gości. Portowcy stwarzali sobie sytuacje, jednak górą był Długosz. W 18. minucie Artur Jurczak doprowadził do remisu, który utrzymał się do końca pierwszej połowy.
W drugiej połowie bardzo szybko na prowadzenie wyszli przyjezdni, Długosza w 22. minucie pokonał Marek Bugański. Głogowianie starali się tworzyć akcje ofensywne, w dogodnej sytuacji jednak górą był Kamil Lasik. 31. minuta to szybka kontra szczecinian i bramka na 3:1 Artura Jurczaka.

Po tym trafieniu zespół Chrobrego wycofał golkipera, co wykorzystał Dominik Solecki. Można było sądzić, że już jest po meczu. Nic bardziej mylnego. W 34. minucie gospodarze zaczęli zmniejszać straty, na listę strzelców wpisał się Grzegorz Nowak. Na kilka sekund przed końcem spotkania straty zniwelować zdążył jeszcze Piotr Pietruszko. Ostatecznie Pogoń 04 Szczecin wygrała w Głogowie z Chrobrym 4:3. I do miejsca premiowanego walką o Mistrzostwo Polski po rundzie zasadniczej traci tylko dwa punkty.

Zespoły Ekstraklasy Futsalu mają przed sobą ponad 12 dni przerwy spowodowane spotkaniem rewanżowym Reprezentacji Polski w Futsalu z Kazachstanem, które zostanie rozegrane 12 kwietnia w Ałmatach. Selekcjoner biało-czerwonych powołał na ten mecz trzech zawodników Zero-Czwórki: Mateusza Jakubiaka, Michała Kubika i  Dominika Soleckiego.

1:0 - Dariusz Pieczyński 7:33
1:1 - Artur Jurczak 16:09
1:2 - Marek Bugański 21:47
1:3 - Artur Jurczak 30:11
1:4 - Dominik Solecki 32:49
2:4 - Grzegorz Nowak 33:11
3:4 - Piotr Pietruszko 39:19

Euromaster Chrobry Głogów: Michał Długosz (1), Adrian Niedźwiecki (4), Piotr Pietruszko (8), Filip Tomkowiak (12), Mateusz Niedźwiedź (13), Grzegorz Nowak (14), Sebastian Szala (17), Łukasz Pieczyński (18), Daniel Lebiedziński (19), Dariusz Pieczyński (20), Jacek Sander (25), Mateusz Herbuś (28)

Pogoń '04 Szczecin: Kamil Lasik (1), Marek Bugański (3), Łukasz Tubacki (7), Mateusz Jakubiak (9), Adam Jonczyk (11), Dominik Solecki (12), Mateusz Gepert (17), Artur Jurczak (20), Daniel Maćkiewicz (46), Maciej Krzyżanowicz (48), Oleksandr Shamotii (88), Łukasz Koszmider (90)