Punkt uratowany rzutem na taśmę
autor: AszefWiele emocji zapewnił kibicom futsalu w Szczecinie niedzielny mecz Zero-Czwórki z Czerwonymi Diabłami z Chojnic.

Początek wczorajszego pojedynku to ataki gospodarzy, golkipera gości próbowali pokonać Jakubiak i Bugański. W odpowiedzi dla przyjezdnych strzelał Wojciechowski. Jednak to Kamil Lasik był górą. W 5. minucie Red Devils mieli rzut wolny, który został zmieniony na bramkę. Golkipera Pogoni 04 pokonał Witalij Kolesnik . Sympatycy futsalu w Szczecinie czekali na trafienie dające remis, nic z tych rzeczy. Cztery minuty później podopieczni Olega Zozula mieli na swoim koncie dwa gole. Tym razem piłkę do siatki posłał Michal Holy. W tej sytuacji Łukasz Żebrowski poprosił o czas.
Trenerska 'rozmowa' pomogła gospodarzom. Zaczęli oni grać lepiej i konstruować akcje ofensywne. Przyniosło to efekt w 14. minucie. Kiedy piłkę po zagraniu Kubika do własnej bramki skierował Wadim Iwanow. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i przyjezdni zasłużenie prowadzili 2:1.

Początek drugiej części spotkania to przewaga chojniczan. Szczecinianie mając swoje sytuacje nie potrafili ich wykorzystać. Poza tym Portowcy grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Artura Jurczaka. A w 31. minucie Michal Holy podwyższył prowadzenie swojego teamu na 3:1. Po chwili powinno być już 4:1 dla przyjezdnych. Oleksandr Bondar nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego.

Prawdopodobnie ta sytuacja zadziałała mobilizująco dla Zero-Czwórki. Najbardziej emocjonujące były ostatnie 3 minuty meczu. Najpierw w 38. minucie Mateusz Jakubiak zdobył kontaktowe trafienie. Za chwilę Red Devils grali w osłabieniu po czerwonej kartce Tomasza Kriezela. A 10. sekund przed końcowym gwizdkiem arbitra do remisu doprowadził Adam Jonczyk.

Rzutem na taśmę szczecinianie zdobyli jeden punkt. Patrząc na ich zaangażowanie i grę jest szansa o włączenie się do walki o złote medale. W następnej kolejce Portowcy udadzą się do Pniew, gdzie 7 marca zmierzą się z miejscowymi Czerwonymi Smokami.

0:1 - 4'42'' - Witalij Kolesnik
0:2 - 9'11'' - Michal Holy
1:2 - 13'17'' - Wadim Iwanow (samob.)
1:3 - 33'04'' - Michal Holy
2:3 - 37'57'' - Mateusz Jakubiak
3:3 - 39'50'' - Adam Jonczyk

Pogoń '04: Kamil Lasik, Łukasz Koszmider - Dominik Solecki, Barek Bugański, Adam Jonczyk, Łukasz Tubacki, Mateusz Jakubiak, Artur Jurczak, Michał Kubik, Maciej Krzyżanowicz, Oleksandr Shamotii, Bartosz Krawczak

Red Devils: Michał Kartuszyński, Mario Modrussan - Piotr Wardowski, Przemysław Laskowski, Wadim Iwanow, Michal Holy, Patryk Laskowski, Witalij Kolesnik, Oleksandr Bondar, Tomasz Kriezel, Sebastian Wojciechowski, Patryk Kubiszewski, Marco Aurelio De Araujo Ribeiro

żółte kartki: Jurczak, Bugański (Pogoń'04) / Kriezel, Wojciechowski (Red Devils)
czerwone kartki: Jurczak (Pogoń'04) / Kriezel (Red Devils).