Pogoń 04 wiceliderem
autor: aszefPogoń 04 Szczecin wygrała w Gliwicach z GAF Omegą 3:0. Bramki zdobyli Jurczak (na zdjęciu), Gepert i Shamotii. Dzięki zwycięstwu przyjezdni awansowali na 2. miejsce w tabeli Ekstraklasy Futsalu.

Przebieg niedzielnego meczu był podobny do tego z ostatniej kolejki, gdy szczecinianie walczyli o punkty w Rudzie Śląskiej. Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał bezbramkowy remis. Ciężko był stwierdzić, który z zespołów jest lepszy. Portowcy grali dobrze w obronie nie dopuszczając gliwiczan do swojej bramki. Dlatego obie ekipy postawiły na strzały z dystansu. W zespole Gliwickiej Akademii Futsalu na bramkę Lasika strzelali Joao Baptista, Michał Grecz i Marcin Kiełpiński. Po stronie przyjezdnych zaś bardzo blisko był Oleksandr Shamotii.
Piłkarze Pogoni 04 od początku drugiej połowy dyktowali warunki gry. Szczecinianie prowadzenie objęli w 28. minucie. Bramkarza gospodarzy pokonał Artur Jurczak. Wykorzystał on podanie Tubackiego i piłkę do siatki skierował 'podcinką'.

Po objęciu prowadzenia przez podopiecznych trenera Żebrowskiego gliwiczanie ruszyli do ataków. Wyrównanie było blisko ale Gracz i Baptista zamiast do bramki trafili w poprzeczkę. Zero-Czwórka w 34. minucie prowadziła już 2:0. Wynik na korzyść przyjezdnych podwyższył Mateusz Gepert. A na 180. sekund przed końcem spotkania wynik ustalił Oleksandr Shamotii . Dzięki wygranej zespół z Grodu Gryfa zajmuje drugie miejsce w tabeli i do Rekordu z Bielska-Białej zajmującego pierwsze miejsce traci tylko jeden punkt. Następne spotkanie Pogoń 04 Szczecin rozegra w Chojnicach z Czerwonymi Diabłami.

0:1 - Artur Jurczak 27:46
0:2 - Mateusz Gepert 33:48
0:3 - Oleksandr Shamotii 36:36

GAF Omega Gliwice: Michał Grecz (2), Tomasz Lutecki (5), Maciej Mizgajski (8), Piotr Łopuch (9), Joao Pedro Serrano Baptista (10), Karol Zdunek (13), Amadeusz Pasierb (14), Miłosz Kocot (15), Marcin Kiełpiński (17), Damian Ficek (22), Michał Widuch (23), Maksym Pautiak (88), Bartłomiej Krzywicki (92)

Pogoń '04 Szczecin: Kamil Lasik (1), Marek Bugański (3), Adam Jonczyk (4), Łukasz Tubacki (7), Mateusz Jakubiak (9), Łukasz Żebrowski (13), Mateusz Gepert (17), Bartosz Kawczak (18), Artur Jurczak (20), Michał Kubik (23), Daniel Maćkiewicz (46), Maciej Krzyżanowicz (48), Oleksandr Shamotii (88), Łukasz Koszmider (90)

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213