Wygrali z Clearexem. Lasik show
autor: Aszef Faworyt dzisiejszego spotkania był jeden, był to zespół ze Szczecina, Pogoń 04. Oba zespoły dzieliło przed tym spotkaniem 10. punktów różnicy.

W niedzielnym pojedynku nie wystąpił Michał Kubik, co osłabiło siłę ofensywną gospodarzy. Portowcy od początku atakowali na bramkę rywali. Strzał Bugańskiego obronił jednak Damian Purolczak. Chorzowianie sprawdzili Kamila Lasika (na zdjęciu) za sprawą strzału Salisza. Golkiper Zero-Czwórki wykazał się swoim kunsztem. Podopieczni Żebrowskiego mieli kolejną szansę, tym razem Jakubiak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem ze Śląska.
W dalszej części spotkania przewagę osiągnął Clearex. Na szczęście dla miejscowych w bramce był Kamil Lasik. Wychodził on zwycięsko po próbach Wojtyny, Łuszczka i Siadula. Szczecinianie objęli prowadzenie po rzucie wolnym wykonywanym w strefie obronnej przyjezdnych. Dzięki dobrze ustalonemu planowi rozegrania, zakończył się on bramką. Prowadzenie dla miejscowych dał gol Daniela Maćkiewicza.

Po stracie bramki futsaliści ze Śląski przejęli inicjatywę, ale nie potrafili sforsować defensywy Portowców, albo na drodze stawał im wspomniany już Kamil Lasik. Młody bramkarz wykazał się fantastyczną interwencją w 19. minucie, gdy nie dał się pokonać Siadulowi. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Po przerwie goście atakowali starając się doprowadzić do remisu. Mimo swoich sytuacji góra był bramkarz Pogoni 04. Portowcy swoją szansę bramkę mieli w 25. minucie meczu, ale podanie Jakubiaka nie znalazło adresata. Pięć minut później w sytuacji sam z Purolaczakiem był Jonczyk.

Wynik meczu został ustalony w 36. minucie. Zespół prowadzony przez Łukasza Żebrowskiego podwyższył rezultat niedzielnego pojedynku. Tym razem podanie Jurczaka wykorzystał Adam Jonczyk i było 2:0. Przy tej sytuacji zespół ze Śląska wycofał bramkarza i do ostatnich sekund meczu walczył o zmianę rezultatu. Ostatecznie Zero-Czwórka wygrała 2:0 debiutując tym samym w granatowo-bordowych pasiakach.

W następnej kolejce ekipa z Grodu Gryfa uda się do Zduńskiej Woli na pojedynek z liderem Ekstraklasy Futsalu Gattą.

1:0 - Daniel Maćkiewicz 8:51'
2:0 - Adam Jonczyk 35:50

Pogoń '04 Szczecin: Marek Bugański (3), Łukasz Tubacki (7), Mateusz Jakubiak (9), Adam Jonczyk (11), Dominik Solecki (12), Łukasz Żebrowski (13), Mateusz Gepert (17), Artur Jurczak (20), Kamil Lasik (21), Bartosz Kawczak (27), Daniel Maćkiewicz (46), Maciej Krzyżanowicz (48), Oleksandr Shamotii (88), Łukasz Koszmider (90)

Clearex Chorzów: Damian Purolczak (1), Robert Gładczak (2), Tomasz Golly (4), Krzysztof Salisz (5), Mariusz Seget (7), Mateusz Omylak (8), Paweł Budniak (9), Daniel Wojtyna (10), Szymon Łuszczek (11), Tomasz Ulfik (12), Dawid Pasierbek (14), Mikołaj Zastawnik (16), Bartosz Siadul (19)
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/futsalekstraklasa.pl