Zabrakło czasu, a może i sił...
autor: AszefNiedzielny mecz Pogoni 04 Szczecin z Gattą w Zduńskiej Woli był hitem 14. kolejki Ekstraklasy Futsalu. Kibice, którzy przybyli do miejscowej hali przy ulicy Złotej obejrzeli emocjonujące spotkanie.

Oba zespoły przystąpiły do tej potyczki osłabione kontuzjami, mimo to można było zauważyć na parkiecie indywidualności. Bardzo dobre spotkanie w zespole Portowców rozgrywali Michał Kubik i Mateusz Gepert, natomiast w ekipie zduńskowolan Michał SzymczakDaniel Krawczyk. Od początku dużo pracy mieli golkiperzy obu ekip, ale dawali sobie radę. Kamil Lasik był niepokonany do 12. minuty, wtedy to po raz pierwszy pokonał Daniel Krawczyk, ten sam zawodnik po raz drugi skierował piłkę do siatki po niespełna minucie. Dwubramkowe prowadzenie Gatty nie trwało długo. Po 60. sekundach bramkę kontaktową dla szczecinian zdobył Marek Bugański .
Po tym trafieniu kibice mogli oglądać więcej sytuacji do zdobycia bramki. Takowe mieli i gospodarze jak i goście. Do przerwy wynik nie zmienił się.

Na samym początku drugiej części niedzielnego 'hitu kolejki' Portowcy doprowadzili do remisu. Bramkę na 2:2 zdobył Mateusz Gepert. Wynik remisowy na tablicy wyników widniał niecałą minutę. Zduńskowolanie zdobyli bramkę po rzucie wolnym pośrednim, Kamila Lasika pokonał Mariusz Milewski. Ten sam zawodnik Gatty podwyższył wynik, kiedy strzelając z dalszej odległości posłał piłkę prosto w okienko.

Zespół Łukasza Żebrowskiego wziął się za odrabianie strat. Kilkukrotnie zespół z hali przy ul. Złotej miał po prostu szczęście. Niestety w biegiem czasu widać było zmęczenie szczecinian. Na ostatnie minut trener Żebrowski zdecydował się na grę lotnym bramkarzem. W 39. minucie Szymczak z Gatty za zagranie ręką zobaczył czerwoną kartkę. A po chwili Adam Jonczyk zdobył gola dla Portowców. Niestety na doprowadzenie do remisu zabrakło przyjezdnym czasu, a może i sił...

W następną niedzielę, 14 lutego Pogoń 04 Szczecin w hali Azoty Arena o 14:00 podejmować będzie Gwiazdę Ruda Śląska. W przerwie meczu odbędzie się oficjalna prezentacja Pogoni Szczecin, która dzień później zainauguruje rozgrywki Ekstraklasy w pojedynku z Koroną Kielce.
�r�d�o: futsalekstraklasa.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: skryba1213