Śląskie powietrze im służy. Hat-trick Jonczyka
autor: AszefW piątek, 4 grudnia AZS Uniwersytet Śląski Katowice podejmował Pogoń 04 Szczecin.

Gospodarze mieli za sobą trzy porażki pod rząd, szczecinianie zaś po remisie w ostatnią niedzielę chcieli wygrać, a także zrehabilitować się za mecz z Nbitem przegranym w Gliwicach 2:7. W Zero-Czwórce nie wystąpił Aleksandr Shamotii, z powodu odniesionej kontuzji. MVP wczorajszej potyczki byli golkiper gości, Kamil Lasik (na zdjęciu) oraz Adam Jonczyk, zdobywca trzech bramek i czterech asyst przy trafieniach swoich kolegów.
Szczecinianie jako pierwsi zdobyli bramkę, własnego golkipera w 7. minucie pokonał Łukasz Tosik. Minutę później tam sam piłkarz powinien doprowadzić do remisu, ale jego strzał wybronił Lasik. Na kolejne gole trzeba było czekać do 15. minuty. Adam Jonczyk zapisał wtedy na swoim koncie pierwsze trafienie, a po 120 sekundach kolejne. Po pierwszej połowie zespół prowadzony przez Łukasza Żebrowskiego prowadził 3:0.

Zaraz po przerwie szczecinianie prowadzili 4:0, a strzelcem tego gola był Michał Kubik. Po tym trafieniu w bramce gości zmieniono golkipera Rafała Krzyśkę zastąpił Mateusz Bednarczyk. W 23. minucie katowiczanie zdobyli kontaktowego gola, a jego strzelcem był Robert Gładczak. Następnie Kamil Lasik musiał wykazać się przy strzałach Szczurka, Kusia, Piskorza, Jasińskiego i Barańskiego. Górą był bramkarz Portowców.

36. minuta, to kolejna akcja ofensywa gości, futbolówkę do siatki w sytuacji sam na sam skierował Łukasz Tubacki. Po 60. sekundach Tomasz Szczurek zmniejszył porażkę swojego zespołu. A w ostatniej sekundzie meczu hat-tricka skompletował Adam Jonczyk. Dzięki wygranej na śląsku Zero-Czwórka po rundzie jesiennej pozostanie na podium rozgrywek.

Następny mecz zespół Łukasza Żebrowskiego zagra dopiero w styczniu 2016 roku.

0-1 Łukasz Tosik (s) 6:11'
0-2 Adam Jonczyk 15:14'
0-3 Adam Jonczyk 17:33'
0-4 Michał Kubik 20:48'
1-4 Robert Gładczak 22:04'
1-5 Łukasz Tubacki 35:27'
2-5 Tomasz Szczurek 36:18'
2-6 Adam Jonczyk 39:59'

AZS UŚ Katowice: Mateusz Bednarczyk (1), Tomasz Dura (4), Jędrzej Jasiński (5), Robert Gładczak (7), Marcin Krzywka (10), Marcin Minkus (11), Paweł Barański (12), Łukasz Kuś (13), Andrii Soviak (15), Łukasz Tosik (16), Rafał Krzyśka (23), Tomasz Szczurek (77), Krzysztof Piskorz (93), Przemysław Rajkiewicz (95)

Pogoń '04 Szczecin: Kamil Lasik (1), Marek Bugański (3), Adam Jonczyk (4), Łukasz Tubacki (7), Mateusz Jakubiak (9), Mateusz Gepert (17), Artur Jurczak (20), Michał Kubik (23), Daniel Maćkiewicz (46), Maciej Krzyżanowicz (48), Łukasz Koszmider (90)