Wygrana z Promieniem
autor: P. SkibaW ostatnim spotkaniu rozgrywanym przed własną publicznością Sparta Gryfice pokonała Promień Mosty 4:1.

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Wynik spotkania otworzył w 4. minucie Radosław Smela (na zdjęciu), który strzałem głową skierował futbolówkę do siatki gości. Długą cześć pierwszej połowy gra toczyła się w środku boiska. Brakowało składnych akcji. Goście wyrównali w dość kuriozalnej sytuacji. W 33. minucie Mateusz Stalewski został pokonany strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego, który wykonywał Daniel Makosz.
Także kibice, którzy mimo niesprzyjającej wybrali się na stadion miejski zobaczyli bardzo ciekawe widowisko. Na szczęście gryficzanie szybko zrewanżowali się za stratę gola. 5. minut później Zaremba po raz drugi w tym meczu wyciągał piłkę z siatki. A drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Radosław Smela. Po pierwszej połowie zasłużenie prowadzili gospodarze.

W drugiej połowie Spartanie bardzo często konstruowali akcje ofensywne, ale najczęściej ostatnie podanie kończyło się na „spalonym” i chorągiewce w górze sędziego asystenta. W 69. minucie gospodarze prowadzili już 3:1. Bramkę zdobył Jakub Gnat, a na boisko wszedł on 4. minuty wcześniej. Wynik meczu został ustalony w 81. minucie futbolówkę do siatki skierował Piotr Siemionow. Podopieczni trenera Grzegorza Kubasa po tym spotkaniu zajmują obecnie 5. miejsce w ligowej tabeli ze stratą 3. punktów do lidera, Mierzynianki Mierzyn. Z zespołem tym zmierzą się za tydzień w ostatniej kolejce rundy jesiennej.

1:0 - Smela 4'
1:1 - Makosz 33' (bezpośrednio z rzutu rożnego)
2:1 - Smela 38'
3:1 - Gnat 69'
4:1 - Siemionow 81'

SPARTA: Stalewski - Zakrzewski, Motel, Gójski, Remplewicz (65' Gnat), Kubas (85' Janowski), Siemionow, Smela, Drzewiecki P. (75' Wylociński), Rogowski (80' Korgul), Dąbrowski (C)

PROMIEŃ:

żółte kartki: Gajewski (Promień)

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2015/2016)
Sparta Gryfice Promień Mosty
4 1
14-11-2015 13:00
widzów: 185
1:1 - Makosz 33' (bezpośrednio z rzutu rożnego)
SPARTA: Stalewski - Zakrzewski, Motel, Gójski, Remplewicz 65' Gnat), Kubas (85' Janowski), Siemionow, Smela, Drzewiecki P. (75' Wylociński), Rogowski (80' Korgul), Dąbrowski (C)

PROMIEŃ: Zaremba - Bernach, Eschinger (68' Wiliński), Gałgan, Kijowski Paweł, Kijowski Mariusz, Kijowski Marek, Makosz, Błaszczyk, Gajewski, Kornacki

żółte kartki: Gajewski (Promień) sędzia: Szymański M. Kwiatkowski Sz. Kucharzewski W.

Dane pomogli uzupełnić: BaaronVonRychu, kokej, Bengoro, dzaks - dziękujemy