Pozycja lidera obroniona
autor: /me Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali FC Academy Wrocław w pojedynku o pozostanie w fotelu lidera w Centralnej Lidze Juniorów 2:1.

Początek sobotniego pojedynku toczył się głównie na środku boiska. Żadna z ekip nie potrafiła przebić się w szesnastkę rywala. Z dystansu próbował strzelać Krystian Peda, ale brakło precyzyjności w tym uderzeniu. W 20. minucie Gracjan Jaroch powinien dać prowadzenie szczecinianom. Futbolówka po jego strzale trafiła w boczną siatkę bramki wrocławian. Swoje szanse miał także Patryk Adamczuk, ale jego uderzenie wybronił Damian Ziarka. 14. minut później zespół z Dolnego Śląska zdobył gola. W sytuacji sam na sam Patryka Brzozowskiego pokonał Patryk Szczebelski.
W 46. minucie na murawie pojawił się Sebastian Kowalczyk, który zmienił Ziółkowskiego. W 63. minucie Kowalczyk wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Pedzie.

Szczecinianie po tym trafieniu zaczęli odważniej grać, a także stwarzać sobie dobre sytuacje. Gola dającego bardzo ważne trzy punkty i utrzymanie pozycji lidera zdobyli na jedenaście minut przed końcem spotkania. Krystian Peda wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła i pewnym strzałem pokonał Ziarkę. Dzięki temu Młodzi Portowcy zanotowali na swoim koncie bardzo ważną wygraną i odskoczyli Lechowi Poznań na cztery punkty w tabeli. Lechici derbowe spotkanie z Wartą rozegrają dopiero 4 listopada. Podopieczni trenera Crettiego następne spotkanie rozegrają w Zabrzu, gdzie w piątek o 11:00 zmierzą się z Gwarkiem.

0:1 - Patryk Szczebelski - 34'
1:1 - Sebastian Kowalczyk (k.) - 63'
2:1 - Krystian Peda - 79'

Pogoń Szczecin: Patryk Brzozowski - Fabian Pach, Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko, Paweł Marczuk - Gracjan Kuśmierek, Krystian Ziółkowski (46' Sebastian Kowalczyk), Jakub Bartosik, Rafał Maćkowski (69' Mateusz Bochnak), Krystian Peda (90' Filip Kop-Ostrowski) - Gracjan Jaroch (79' Aron Stasiak).

Centralna Liga Jun. Starszych - gr. zach (2015/2016)