Świt nie zachwyca, ale punktuje
autor: zuzawodzinskaW meczu 8. kolejki spotkań III ligi Bałtyckiej, Świt Skolwin pokonał przed własną publicznością Cartusię Kartuzy 2:0.

Bramki dla gospodarzy zdobyli w tym pojedynku Jarosław Jóźwiak oraz Konrad Prawucki. Zwycięstwo pozwoliło zachować podpopiecznym duetu Maliński-Jabłonowski kontakt z zespołami z górnej części tabeli. Od pierwszego gwizdka sędziego Pawła Okunowicza Świtowcy przeważali, jednak nie potrafili potwierdzić swojej dominacji zdobyciem gola. Kilkakrotnie piłka mijała nieznacznie bramkę rywali bądź świetnie spisywał się młody bramkarz gości - Artur Babiński. Skolwinianie mieli tego dnia mnóstwo stałych fragmentów gry, jednak po żadnym z nich piłka nie znalazła drogi do bramki. W końcu w 24 minucie spotkania, akcje Dumy Skolwina zamykał z prawej strony Jarosław Jóźwiak (na zdjęciu), który mocnym strzałem pokonał golkeepera z Kartuz.
Goście sporadycznie zagrażali bramce Marcina Kaczmarczyka, dlatego też wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Początek drugiej odsłony to rozkojarzenie w szeregach miejscowych, za które mogli zostać szybko skarceni, jednak po kontrataku rywali i dośrodkowaniu z boku pola karnego Marcin Adamkiewicz minimalnie minął się z futbolówką w powietrzu. W szeregach Świtu wyróżniał się wprowadzony po przerwie Ernest Graś, który kilkakrotnie nękał defensywę gości. Swojego premierowego trafienia na III-ligowym froncie szukał w tym meczu również Marcin Krystek, jednak mimo dogodnych okazji snajperowi Świtu brakowało szczęścia. To z kolei dopisało jego zmiannikowi - Konradowi Prawuckiemu, który na kwadrans przed końcem spotkania podwyższył na 2:0 i jak się później okazało ustalił rezultat rywalizacji.

Świt w pełni zasłużył na zwycięstwo, choć w grze widać było jeszcze wiele mankamentów. Nienajlepsze spotkanie przed własną publicznością rozegrał Marcin Garlej, który świetne mecze przeplata z bardzo przeciętnymi. Cieszy za to zero po stornie strat i powrót do gry doświadczonych defensorów. Już za tydzień mecz określany przez niektórych mianem „derbów”, kiedy to na stadionie przy ulicy Siedleckiej w Policach, Świtowcy zmierzą się z miejscowym Chemikiem.

ŚWIT SKOLWIN - CARTUSIA KARTUZY 2:0 (1:0)
Bramki: Jarosław Jóźwiak (24'), Konrad Prawucki (75')

ŚWIT: Marcin Kaczmarczyk - Adrian Kronkowski (83’ Bartosz Bartłomiejczyk), Daniel Kozłowski, Michał Kołodziejski, Hubert Kotus - Patryk Ortel, Grzegorz Szczepanik, Oskar Szczepanik (77’ Adam Ładziak), Jarosław Jóżwiak, Marcin Garlej (46’ Ernest Graś) - Marcin Krystek (68’ Konrad Prawucki).

Sędziowie: Paweł Okunowicz, Damian Skórka i Piotr Kotulski.

Widzów: ok.250

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952