Pokonać Odrę celem Dębu
autor: marek perecW meczu kończącym V kolejkę IV ligi zachodniopomorskiej, piłkarze z Dębna wybierają się do pobliskiej Chojny na mecz z tamtejszą Odrą. Po trzech kolejnych zwycięstwach, czas i na czwarte, to nie będzie jednak przysłowiowy ”spacerek” gdyż piłkarze z Chojny zawsze byli dla Nas niewygodnym przeciwnikiem. Czas więc na przełamanie i po dwóch kolejnych porażkach, pora na zwycięstwo. Początek spotkania na stadionie miejskim w Chojnie przy ul. Wojska Polskiego 16 punktualnie o godz. 17.00.

W tym pojedynku faworytem wydają się być piłkarze gości, bynajmniej według ligowej tabeli.

Zacznijmy jednak od gospodarzy…
Piłkarze Odry w czterech spotkaniach sezonu zanotowali jedno zwycięstwo, pokonali na własnym terenie beniaminka z Wiekowa, 2:1 (piłkarze z Dębna pokonali Wiekowiankę w Wiekowie 5:1), poza tym Odra poniosła w obecnym sezonie trzy porażki, kolejno z Hutnikiem Szczecin 1:2, a także po 1:0 odpowiednio z Astrą Ustronie Morskie i Raselem Dygowo. Tak więc i w drużynie gospodarzy sobotniej potyczki, czas na przełamanie. Jedenasta pozycja w tabeli nie jest przecież wymarzoną…

Drużyna z Dębna prezentuje się z goła odmiennie…
Po inauguracyjnej porażce w Goleniowie z Iną przyszedł czas na trzy kolejne zwycięstwa. Zwycięstwa przekonywujące od pierwszej do ostatniej minuty każdego ze spotkań. Pierwsi w kolejce byli piłkarze szczecińskiego Hutnika przegrywając w Słońsku (tam swoje mecze rozgrywa Dąb) 2:4 (do przerwy przegrywali z Dębem 0:4). W trzeciej kolejce piłkarze Dębu wybrali się do dalekiego Wiekowa na mecz z beniaminkiem, Wiekowianką…i jak pokazali się jak przystało na jednego z faworytów do awansu, nokaut stał się faktem…wynik końcowy? 5:1 dla Dębnian. W ubiegłą sobotę Dąb po raz trzeci znokautował rywala, tym razem ponownie w Słońsku, spadkowicza z III ligi, Astrę Ustronie Morskie, 4:0. Czas na kolejne trzy punkty, choć jak wspominaliśmy, nie będzie o nie łatwo.

Początek spotkania o godz. 17.00. Zawody poprowadzi Michał Świderski.

�r�d�o: wlasne

relacjďż˝ dodaďż˝: pierin