Kotwica wróciła z Częstochowy na tarczy
autor: e-kg.pl/Michał DerkowskiDla Kotwicy Kołobrzeg mecz w Częstochowie nie miał już żadnego znaczenia. Raków ostatecznie pokonał gości, ale sezon może zaliczyć do nieudanych. Gracze z województwa śląskiego mieli włączyć się do walki o awans do I ligi. Celu nie spełnili. Kołobrzeżanie zaś od początku sezonu zadomowili się w środku stawki i ostatecznie zakotwiczyli na 9. lokacie notując 12 zwycięstw, tyle samo remisów i 10 przegranych.
Co ciekawe, tuż po pierwszym gwizdku sędziego głównego lepiej mecz rozpoczęli przyjezdni. Kapitan Kotwicy Jakub Poznański już w 3. minucie mógł się wpisać na listę strzelców. Znakomicie uderzył piłkę głową, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Mateusz Prus (piłkarz miał okazję występów w holenderskiej Rodzie Kerkrade). Po dobrych akcjach miejscowych do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Udokumentowali to bramką Przemysława Mizgały. To właśnie on rozpoczął i on wykończył akcję Rakowa.

Trafienie gospodarzy nieco rozjuszyło Kotwicę. Znów popisać się mógł Poznański. I tym razem na miejscu był Prus. Należy dodać, że ostatni kwadrans przed przerwą mógł się podobać kibicom obu drużyn. Nie brakowało bowiem dobrych sytuacji i ładnych akcji. W 40. minucie było już 2:0. Do siatki Waśkowa trafił Wojciech Okińczyc, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie.

Po zmianie stron znów w natarciu byli częstochowianie. Po kilkudziesięciu minutach piłkarzom dawało się już we znaki zmęczenie. Nic więc dziwnego, że i tempo spotkania nie było oszałamiające. Na kwadrans przed końcem kołobrzeżan ucieszył Wiktor Witt. Kotwica wykonywała wówczas rzut wolny. Do piłki ustawionej w okolicach 20 metra od bramki Prusa podszedł obrońca i precyzyjnym strzałem nad murem pokonał golkipera gospodarzy.

Ostatnie słowo należało już jednak do przeciwnika. Wynik zawodów ustalił Piotr Malinowski. Było to 85. minuta. Napastnik Rakowa precyzyjnym strzałem przy słupku przypieczętował wygraną swojej drużyny. Ten sam zawodnik mógł jeszcze raz wpisać się na listę strzelców. Tym razem szczęście jednak nie dopisało. Trzy punkty pozostały na boisku miejscowych.

II liga (2015/2016)
Raków Częstochowa Kotwica Kołobrzeg
3 1
04-06-2016 17:00
widzów: 687
bramki: Przemysław Mizgała 20', Wojciech Okińczyc 40', Piotr Malinowski 85' (Raków) / Wiktor Witt 75' (Kotwica)
Raków: 1. Mateusz Prus - 26. Łukasz Góra, 16. Błażej Cyfert, 17. Grzegorz Rogala (77, 5. Jakub Piątek) - 23. Dawid Kamiński, 27. Rafał Figiel, 19. Łukasz Kmieć, 25. Damian Warchoł (66, 7. Kamil Sabiłło), 24. Przemysław Mizgała (90, 15. Krzysztof Małolepszy), 13. Piotr Malinowski - 20. Wojciech Okińczyc (89, 6. Daniel Rumin).

Kotwica: 12. Paweł Waśków - 23. Witold Cichy, 18. Jakub Poznański, 22. Wiktor Witt, 4. Remigiusz Szywacz (46, 32. Błażej Nowak) - 10. Tomasz Rydzak, 99. Arkadiusz Lewiński, 14. Korneliusz Sochań (62, 77. Mateusz Świechowski), 91. Maciej Horna, 17. Dominik Böttcher (55, 16. Karol Zieliński) - 88. Paweł Łysiak.

sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom)

Dane pomógł uzupełnić: Rolnik2012 - dziękujemy

Kotwica wróciła z Częstochowy na tarczy (kempes7)