Po dłuższej przerwie
Dwa tygodnie odpoczynku od ligowych zmagań mieli piłkarze Kotwicy Kołobrzeg. Głodni gry kołobrzeżanie w Wielki Piątek zagrają z najsłabszą drużyną w drugoligowej stawce. Wygrana z Nadwiślanem Góra to obowiązek gospodarzy. Rywal ze Śląska w jedenastu pojedynkach wyjazdowych schodził z boiska pokonany aż dziewięć razy. Warto także zauważyć, że zespół z Góry ostatnie punkty na wyjeździe zdobył na początku września minionego roku.
Wyjazdowa słabość przyjezdnych mocno komplikuje ich sytuację w tabeli. Dysproporcja pomiędzy punktami zdobytymi przez zespół z Góry u siebie (trzynaście punktów), a na wyjeździe (cztery punkty) jest znacząca. To właśnie głównie przez problem z punktowaniem na wyjazdach Nadwiślan plasuje się w strefie spadkowej. Podopieczni Rafała Wójcika od 364 minut nie potrafią zdobyć gola na wyjeździe. Co więcej w ostatnich czterech meczach przed obcą publicznością Nadwiślan stracił dwanaście goli, czyli jak łatwo policzyć średnio trzy na spotkanie.

Do meczu w Kołobrzegu goście przystąpią z nowym trenerem. Od 16 marca 2016 roku opiekunem przyjezdnych jest Rafał Wójcik. W przeszłości piłkarz m.in. Wisły Kraków czy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a niedawno drugi trener Chojniczanki Chojnice. Na stanowisku zastąpił Czecha Miroslava Čopjaka. W debiucie podopieczni Rafała Wójcika przerwali serię sześciu meczów bez zwycięstwa i pokonali Legionovię Legionowo 2:0.

W minionej kolejce piłkarze Kotwicy mieli wolne od zmagań o punkty. Rywalem kołobrzeżan miał być Okocimski Brzesko, który wycofał się jednak z rozgrywek. Tak naprawdę gospodarze piątkowej potyczki nie mieli po czym odpoczywać, ponieważ runda rewanżowa dopiero nabiera rozpędu. Piotr Tworek miał jednak chwilę, aby dobrze przeanalizować przegrany mecz w Rybniku, gdzie nieuważna gra w defensywie kosztowała kołobrzeżan utratę kompletu punktów. Lepsze zgranie zespołu powinna dać także integracja. Przerwę od ligowej rzeczywistości piłkarze Kotwicy wykorzystali m.in. na paintball i ognisko. Oby jutro byli tak skuteczni na boisku jak na polu paintballu. Warto odnotować, że dotychczasowy bilans kołobrzeżan w rywalizacji z Nadwiślanem to trzy porażki.

II liga (2015/2016)
Kotwica Kołobrzeg Nadwiślan Góra
0 0
25-03-2016 18:00
Kotwica: 1. Wojciech Małecki - 23. Witold Cichy, 18. Jakub Poznański, 20. Paweł Szutenberg, 4. Remigiusz Szywacz - 17. Dominik Böttcher (76' 91. Maciej Horna), 28. Bruno Żołądź, 99. Arkadiusz Lewiński (57' 19. Łukasz Kacprzycki), 77. Mateusz Świechowski, 8. Mateusz Wrzesień (67' 32. Błażej Nowak) - 11. Paweł Łysiak (76' 93. Karol Zieliński)

Nadwiślan: 23. Robert Błąkała - 14. Filip Korneta, 4. Tomasz Margol, 22. Michał Bedronka, 5. Mateusz Wójcik - 10. Kamil Bętkowski, 6. Dawid Kaszok, 11. Bartłomiej Wasiluk, 15. Patryk Widuch (90' 7. Sławomir Musiolik), 21. Piotr Ceglarz (81' 77. Przemysław Piwowarczyk) - 33. Mohamed Essam (86' 91. Dawid Ogrocki)

żółte kartki: Lewiński, Poznański, Szywacz, Szutenberg - Essam, Margol, Bętkowski. sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok)

Dane pomogli uzupełnić: royal447, kokej - dziękujemy