Na tarczy z Podkarpacia
Porażką 0:3 na Podkarpaciu zakończył się pojedynek Kotwicy Kołobrzeg w Stalowej Woli ze Stalą.

Kołobrzeżanie na początku wczorajszego meczu starali się konstruować ofensywne akcje. Golkipera Stali starali się pokonać strzałami z daleka. Większość z nich była niecelna. W 11. minucie gospodarze mieli dobrą okazję do pokonania Małeckiego, Mikołajczak jednak niecelnie główkował. 16. minut później piłka znalazła się w bramce Kotwicy. Gola na swoje konto zapisał Tomasz Płonka. Po tym trafieniu zespół znad morza bardzo szybko chciał doprowadzić do remisu. Po faulu w polu karnym przeciwko podopiecznym trenera Tworka podyktowano rzut karny. Pewnym wykonawca jedenastki był Damian Łanucha. Po pierwszej połowie zasłużenie prowadziła Stal.
W drugiej połowie piłkarze Kotwica atakowali na bramkę Tomasza Wietechy, ale bardzo dobrze prezentowała się defensywa Stali. Kotwica mogła zdobyć bramkę kontaktową, doskonałą sytuację zmarnował jednak Wiktor Witt. Zespół ze Stalowej Woli miał swoją okazję, ale sposobu na Małeckiego nie znalazł Mateusz Kantor. W 67. minucie kołobrzeżanie grali w osłabieniu, Damian Kugiel po dwóch żółtych kartkach otrzymał czerwoną.

Wynik meczu został ustalony w 77. minucie. Tomasz Płonka po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza gości. Po tym spotkaniu zespół znad morza zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem 20. punktów. W następnej kolejce na stadion przy Śliwińskiego przyjedzie Raków Częstochowa.

1:0 - Tomasz Płonka 27'
2:0 - Damian Łanucha (k.) 36'
3:0 - Tomasz Płonka 77'

Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Grzegorz Wawrzyński, Michał Bogacz, Marcin Kowalski, Mateusz Kantor, Michał Kachniarz (85' Przemysław Stelmach), Damian Łanucha, Dawid Jabłoński (82' Kacper Siudak), Radosław Mikołajczak (58' Paweł Giel), Tomasz Płonka (84' Michał Mistrzyk).

Kotwica Kołobrzeg: Wojciech Małecki - Witold Cichy, Jakub Poznański, Bartosz Soczyński (46' Wiktor Witt), Tomasz Rydzak, Dawid Berg, Bruno Żołądź (73' Michał Szubert), Hubert Otręba (46' Mateusz Świechowski), Łukasz Kacprzycki (83' Korneliusz Sochań), Tomasz Bejuk, Damian Kugiel.

Żółte kartki: Radosław Mikołajczak, Mateusz Kantor (Stal) oraz Jakub Poznański, Bruno Żołądź, Damian Kugiel (Kotwica).

Czerwona kartka: Damian Kugiel /67' - za drugą żółtą/ (Kotwica).

3:0 - 77' - Tomasz Płonka
Stal: 1. Tomasz Wietecha - 9. Adrian Bartkiewicz, 21. Michał Bogacz, 5. Grzegorz Wawrzyński, 15. Marcin Kowalski - 20. Radosław Mikołajczak (58' 23. Paweł Giel), 8. Michał Kachniarz (85' 13. Przemysław Stelmach), 7. Mateusz Kantor, 10. Damian Łanucha, 6. Dawid Jabłoński (82' 17. Kacper Siudak) - 18. Tomasz Płonka (84' 2. Michał Mistrzyk)
Kotwica: 1. Wojciech Małecki - 23. Witold Cichy, 18. Jakub Poznański, 16. Bartosz Soczyński (46' 22. Wiktor Witt), 10. Tomasz Rydzak - 7. Dawid Berg, 93. Bruno Żołądź (73' 11. Michał Szubert), 91. Hubert Otręba (46' 77. Mateusz Świechowski), 20. Tomasz Bejuk, 19. Łukasz Kacprzycki (82' 14. Korneliusz Sochań) - 6. Damian Kugiel

żółte kartki: Mikołajczak, Kantor (Stal) / Poznański, Żołądź, Kugiel, Berg (Kotwica)
czerwona kartka: Damian Kugiel 67' - za drugą żółtą (Kotwica)
sędzia: Rafał Rokosz (Katowice)

Dane pomógł uzupełnić: Fanatyk13 - dziękujemy