Trzecia porażka w sezonie
autor: yatmanka Od pięciu spotkań Błękitni Stargard Szczeciński nie wygrali. W środę przegrali na swoim stadionie z Siarką Tarnobrzeg 1:2.

W zespole gospodarzy od początku wystąpił wypożyczony z Pogoni Szczecin Jakub Okuszko. Zagrał on tylko w pierwszej połowie, po przerwie został zmieniony przez Bednarskiego. Okuszko mógł w debiucie zdobyć bramkę dającą prowadzenie miejscowym, ale w sytuacji sam na sam trafił w golkipera Siarki. Mając kolejną szansę uderzył nad poprzeczką. Tarnobrzeżanie bardzo szybko postarali się o zimny prysznic dla Błękitnych. W 2. minucie objęli prowadzenie po bramce Sebastiana Mandzelowskiego, który wykorzystał podanie Mandzelowskiego.
Prowadzenie gości po 120. sekundach podłamało stargardzian. Nie potrafili oni stworzyć skutecznej sytuacji bramkowej. Mieli swoje sytuacje, ale zabrakło składnych akcji, a do tego dobrze grała defensywa Siarki. Po 40. minucie Błękitni mieli swoje pięć minut, ale nie udało im się doprowadzić do remisu.

Zespół Błękitnych doprowadził do remisu w 53. minucie. Maciej Kazimierowicz wykorzystał dośrodkowanie Magnuskiego i pokonał Pawlusa. Dzięki trafieniu stargardzianie zostali zmotywowani. Po trafieniu gospodarze przejęli inicjatywę. Patrząc na grę tarnobrzeżan można było sądzić, że zadowala ich remis. W 78. minucie defensor Błękitnych zagrywał do swojego golkipera, Kosiorek fatalnie odbił tę piłkę. Jego kiks wykorzystał Szymon Martuś i wpakował ją do siatki. Zespół Siarki mógł podwyższyć swoje prowadzenie, ale rzut wolny wybronił bramkarz ze Stargardu Szczecińskiego. Trzecia porażka w tym sezonie dla zespołu prowadzonego przez trenera Kapuścińsiego stała się faktem.

0:1 Sebastian Mandzelowski 2'
1:1 Maciej Kazimierowicz 53'
1:2 Szymon Martuś 78'

Błękitni: Kosiorek - Siwek, Pustelnik, Liśkiewicz, Wawszczyk - Fadecki, Flis (24' Magnuski), Kazimierowicz, Gutowski - Wiśniewski (75' Gajda), Okuszko (46' Bednarski).

Siarka: Pawlus - Stępień, Walencik (58' Przewoźnik), Kościelny, Suchecki - Koczon (66' Jakubowski), Stromecki (80' Buczek), Stefanik, Domański, Mandzelowski (63' Więcek) - Martuś.

Żółte kartki: Siwek, Liśkiewicz (Błękitni) - Koczon, Suchecki.

1:2 - 78' - Szymon Martuś
Błękitni: 12. Jakub Kosiorek - 23. Franciszek Siwek, 11. Maciej Liśkiewicz, 19. Tomasz Pustelnik, 6. Ariel Wawszczyk - 18. Wojciech Fadecki, 13. Maciej Kazimierowicz, 14. Bartosz Flis (24, 20. Michał Magnuski), 27. Jakub Okuszko (46, 8. Patryk Bednarski), 24. Rafał Gutowski - 16. Radosław Wiśniewski (75, 10. Robert Gajda)

Siarka: 12. Paweł Pawlus - 10. Konrad Stępień, 26. Bartosz Waleńcik (58, 2. Tomasz Przewoźnik), 25. Kamil Kościelny, 6. Krzysztof Suchecki - 11. Daniel Koczon (66, 18. Kamil Jakubowski), 8. Marcin Stromecki (81, 24. Dorian Buczek), 9. Marcin Stefanik, 7. Maciej Domański, 15. Sebastian Mandzelowski (63, 20. Jakub Więcek) - 16. Szymon Martuś

żółte kartki: Siwek, Liśkiewicz (Błękitni) - Koczon, Suchecki (Siarka) sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy