Powiedzieli po meczu
Waldemar Fornalik, trener Ruchu
autor: Ruch Chorzów- Bardzo cenne punkty na bardzo trudnym terenie. Pogoń prezentuje się bardzo solidnie, ma swoja wartość. Potrafi się znakomicie organizować zarówno w defensywie, potrafi być też groźna w defensywie. Doświadczyliśmy tego na początku meczu, gdzie zaczeliśmy mecz od 0:1. Plus jest taki, że dobrze zareagowaliśmy na tę sytuacje. Później mecz był wyrównany, Pogoń zdobyła bramkę na 2:1. Moglismy uniknąć tej bramki. Był to taki szalony trochę mecz, karny, jeden i drugi.
W konsekwencji po dobrym, myślę atrakcyjnym meczu dla kibiców z obu stron wygrywamy. Zaangazowanie, dużo walki, emocje. Boisko myślę nie sprzyjało pięknej grze, mimo to kilka akcji udało się przeprowadzić. Wywozimy trzy punkty z trudnego dla nas terenu, bo Ruch tutaj ostatnio rzadko punktował.

Czesław Michniewicz, trener Pogoni
autor: P. Skiba- Zaczęliśmy bardzo dobrze. Szybko strzelona bramka, później szybko stracona. To jednak nie odbiło się jednak na naszej postawie. Szybko zareagowaliśmy właściwie. Mieliśmy swoje sytuacje. Strzeliliśmy na 2:1 i do przerwy, i po przerwie szukaliśmy kolejnego trafienia. Wiedzieliśmy, że taki wynik nie gwarantuje nam niczego. W drugiej połowie graliśmy bardzo ofensywnie, kilka razy dobrze interweniował bramkarz, ale były takie momenty, że powinniśmy lepiej rozegrać ostatnie podanie. Podejmowaliśmy złe decyzje. Później zaczęły się cuda z rzutami karnymi. Uśmiechnęło się do nas szczęście, kiedy zawodnik Ruchu trafił w słupek. Znów mieliśmy sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Kuriozalna sytuacja z Kubą, strata bramki, która zamknęła mecz. Przestaliśmy wierzyć i to mnie najbardziej boli. Bo nawet w dziesiątkę mogliśmy mieć piłkę meczowa i strzelić bramkę. Ostatecznie bramkę strzelił nam Lipski, który tu przymierzył idealnie. Byłem za tym żeby uderzał Gyurcso, ale piłkarze podjęli taką decyzję. Było to jedne z lepszych spotkań jakie ostatnio graliśmy, choć wynik jest fatalny.

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2015/2016)
2:3 - 84' - Patryk Lipski

w 59. minucie - Mariusz Stępiński (Ruch) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek)
Pogoń: 1. Jakub Słowik - 9. Adam Frączczak, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 77. Ricardo Nunes - 27. Takafumi Akahoshi (88' 14. Miłosz Przybecki), 6. Rafał Murawski, 23. Mateusz Matras, 11. Wladimer Dwaliszwili (76' 66. Dawid Kudła), 7. Ádám Gyurcsó - 93. Łukasz Zwoliński (88' 29. Marcin Listkowski)

Ruch: 30. Matúš Putnocký - 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 14. Michał Koj, 23. Paweł Oleksy - 19. Tomasz Podgórski (46' 13. Łukasz Moneta), 4. Łukasz Surma, 7. Maciej Iwański (63' 22. Łukasz Hanzel), 10. Patryk Lipski, 27. Kamil Mazek - 18. Mariusz Stępiński (90' 11. Michał Efir)

żółte: Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut (Pogoń) / Łukasz Hanzel (Ruch)
czerwona kartka: Jakub Słowik 72' minuta - za faul taktyczny (Pogoń) sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, royal447 - dziękujemy