Magia Murawskiego
autor: /me Jeden przebłysk wystarczył, aby Portowcy po piętnastu latach wygrali przy Reymonta 22. Przebłysk w postaci Rafała Murawskiego, ojca dzisiejszego sukcesu. Rozbita Wisła nie była wcale tak łatwym rywalem, na jakiego ją kreowano. Piątkowy pojedynek nie stał na zbyt wysokim poziomie. Najistotniejsze, że co najmniej do jutra, do godziny 18, Duma Pomorza będzie na trzecim miejscu w tabeli.
Wisła choć mocno osłabiona, nie dała zepchnąć się do głębokiej defensywy. Portowcy atakowali niemrawo, pozostając bez poważnych ostrzeżeń dla Radosława Cierzniaka. Obie drużyny często egzekwowały rzuty wolne, jednak te pozostawiały wiele do życzenia. W 35. minucie przed szansą stanął Adam Frączczak, ale nie zdołał zamknąć dobrego dośrodkowania Rafała Murawskiego. Kiedy wydawało się, że do przerwy na tablicy będzie widniał wynik 0:0, błysnął kapitan Dumy Pomorza. Rafał Murawski pociągnął środkiem i znakomicie wypatrzył Wladimera Dwaliszwilego. Gruzin prawdopodobnie strzelał, ale wyszło z tego podanie, które wyślizgiem wykończył Muraś. Tym samym od 41. minuty szczecinianie objęli prowadzenie.

Krakowianie mocniej zaatakowali po przerwie. W 54. minucie wzorową piłkę do Marcina Listkowskiego zagrał Takafumi Akahoshi. Młody zawodnik Portowców zdołał oddać strzał z ostrego kąta, jednak świetnie interweniował Radosław Cierzniak. Chwilę później z urazem boisko opuścił Jarosław Fojut. Kolejną szansę podbramkową miał Mateusz Matras. Jego strzał z trudem nad poprzeczkę przeniósł golkiper Wisły. Szczecinianie do końca kontrolowali przebieg spotkania i gospodarze nie byli w stanie już niczego zrobić. Druga część gry podobnie jak pierwsza - rozczarowała.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

Rafał Murawski 41'

Wisła: 33. Radosław Cierzniak - 38. Jakub Bartosz, 6. Arkadiusz Głowacki, 26. Richárd Guzmics, 19. Tomasz Cywka - 21. Łukasz Burliga, 42. Krystian Kujawa (75' 30. Jakub Mordec), 8. Alan Uryga, 10. Denis Popovič (83' 24. Szymon Witek), 27. Kamil Kuczak - 50. Rafael Crivellaro

Pogoń: 1. Jakub Słowik - 21. Sebastian Rudol, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut (55' 14. Miłosz Przybecki), 33. Mateusz Lewandowski - 29. Marcin Listkowski (75' 16. Michał Walski), 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski, 27. Takafumi Akahoshi, 9. Adam Frączczak - 11. Wladimer Dwaliszwili (86' 20. Karol Danielak)

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2015/2016)
Wisła Kraków Pogoń Szczecin
0 1
18-12-2015 20:30
widzów: 8163
0:1 - 41' - Rafał Murawski dodaj video

Pogoń:1. Jakub Słowik - 21. Sebastian Rudol, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut (55' 14. Miłosz Przybecki), 33. Mateusz Lewandowski - 29. Marcin Listkowski (75' 16. Michał Walski), 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski, 27. Takafumi Akahoshi, 9. Adam Frączczak - 11. Wladimer Dwaliszwili (86' 20. Karol Danielak)

żółte: Jakub Bartosz, Richárd Guzmics, Łukasz Burliga (Wisła) - Takafumi Akahoshi, Jakub Słowik (Pogoń) sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, krab, misiek05 - dziękujemy

Michniewicz: Jestem bardzo szczęśliwy (Bengoro)