Olimpia Bobolice wygrała turniej Orlików w Mielnie
autor: H. KowalskiW sobotę 9 maja 2015r. w Mielnie na stadionie przy ul. Mickiewicza, odbył się piąty turniej w ramach rozgrywek Ligi Bałtyckiej Orlik 2012 - Powiat Ziemski Koszalin w kategorii Orlik (rocznik 2004 i mł.).

Organizatorem imprezy był UKS Opty Mielno, a osobą odpowiedzialną prezes Klubu Artur Czycz, któremu pomagał Marcin Żyta, Arkadiusz Żubryj i Adam Czycz. W zawodach wzięło udział sześć zespołów : GKS Leśnik Manowo (trener Ryszard Jelonek, kierownik zespołu Daniel Mazurek ), Sianowska Akademia Sportu Sianów (trener Piotr Starzecki, kierownik zespołu Grzegorz Skorupski ), SP Bonin (trener Mariusz Poślednik, kierownik zespołu Bogusława Markiewicz ), UKS Opty Mielno (trener Artur Czycz, kierownik zespołu Arkadiusz Żubryj ), UKS Olimpia Bobolice - sponsor Energa (trener Tomasz Piekarzewicz, kierownik zespołu Henryk Kowalski) i Gryf Polanów (trener Grzegorz Majcher).
Mecze były bardzo emocjonujące i zakończyły się kilkoma zaskakującymi rezultatami. O największą niespodziankę postarali się zawodnicy SP Bonin, którzy pokonali gospodarzy UKS Opty Mielno 3:1, zajęli drugie miejsce w turnieju i awansowali na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.
Bardzo dobrze na turnieju spisali się piłkarze UKS Olimpia Bobolice - sponsor Energa, którzy wygrali cztery mecze z Gryfem Polanów 4:1, SP Bonin 3:0, SAS Sianów 2:0, GKS Leśnik Manowo 3:0 i zremisowali z UKS Opty Mielno 0:0. Zawodnicy z Bobolic zajęli pierwsze miejscu w turnieju i powiększyli przewagę nad drugim zespołem w tabeli UKS Opty Mielno do 4 punktów
Podopieczni trenera Tomasz Piekarzewicza wystąpili w składzie : Kacper Rewkowski, Bartek Szlachciak (kapitan zespołu), Wiktor Ułanowski, Dominika Kozińska, Agata Czaban, Kacper Świtała, Damian Kęsicki, Tymon Kinder i Cyprian Juś.
Na drugiej pozycji uplasowali się zawodnicy SP Bonin, którzy zdobyli tyle samo punktów co gospodarze, ale wygrali bezpośrednie spotkanie 3:1. Czwarte miejsce zajęli zawodnicy SAS Sianów, piąte Gryf Polanów, a szóste GKS Leśnik Manowo.
Po pięciu turniejach liderem są piłkarze UKS Olimpia Bobolice (55 pkt), którzy wyprzedzają UKS Opty Mielno o cztery punkty. Trzecie miejsce zajmują zawodnicy SP Bonin (28 pkt), czwarte SP SAS Sianów (26 pkt), piąte Gryf Polanów ( 11 pkt) , a szóste GKS Leśnik Manowo
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali słodki poczęstunek i  napoje ufundowane przez Arkadiusza Żubryja.
W klasyfikacji strzelców prowadzi Dominika Kozińska (Olimpia), która strzeliła już 25 bramek i o pięć wyprzedza kolegę z zespołu Wiktora Ułanowskiego .

Następny turniej finałowy na którym odbędzie się uroczyste zakończenie, podsumowanie i wręczenie nagród zostanie rozegrany się w niedzielę 24 maja 2015r. od godz. 11.00 na boisku Orlik w Boninie. Organizatorem będzie Szkoła Podstawowa w  Boninie, a osobą odpowiedzialną Mariusz Poślednik tel. 694 948 272.